KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi har problemer med en database. Det betyr at nettstedet i perioder ikke fungerer. Vi arbeider for å løse dette. Beklager
Utvalgte næringer  > Bedrifter 2018 > Velg Næring > Benchmarking
Modulen rangerer regioner etter antall og andel bedrifter for utvalgte næringsgrupper.
Modulen viser næringenes betydning for samlet bedriftsbestand i kommunen.
Og den viser også regionens andel av samlet antall bedrifter i næringen på landsbasis og i eget fylke.
Velg næringsgruppe i valgboksen over tabellen. (Modulen er under utbygging - flere næringer kommer)
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger.  
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenke til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
 
<<  Velg Fylke i boksen til venstre for å se bare kommuner eller regioner innen valgt fylke.

     
Tabell 1. Antall bedrifter i valgt næring for valgt region. 2018.
Velg næringsgruppe >>>  
Region/Kommune 
År 
Antall bedrifter (Descending)
Valgt regions andel av bedriftsbestanden i: (%) 
Valgt nærings betydning i regionen: 
Landet 
Eget fylke 
Andel av bedrifts bestand (%) 
Lokali serings faktor 
Hordaland20181 9539,236100,003,891,06
Rogaland20181 8858,914100,004,041,10
Sør-Trøndelag20181 8758,867100,003,841,05
Akershus20181 7388,219100,002,870,78
Oslo20181 6657,874100,001,880,51
Møre og Romsdal20181 5457,306100,005,491,50
Buskerud20181 2535,925100,003,851,05
Østfold20181 2515,916100,004,181,14
Vestfold20181 1575,471100,004,391,20
Nordland20181 0314,876100,004,081,12
Hedmark20189204,351100,004,081,11
Telemark20189144,322100,004,781,31
Oppland20188844,180100,003,610,99
Vest-Agder20188574,053100,004,131,13
Aust-Agder20186743,187100,005,311,45
Sogn og Fjordane20186072,871100,004,141,13
Troms20185952,814100,003,520,96
Finnmark20183421,617100,003,761,03
Nord-Trøndelag201800,0000,000,000,00
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 

     
     
Antall bedrifter i valgt næring. 2018

The chart showing Igangsatt series.
  Valgt nærings andel av samlet bedriftsbestand. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
   
     
     
Lokaliseringsfaktor. Valgt nærings relative betydning. 2018
The chart showing Igangsatt series.
 
 
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss