KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi legger om til ny 2020-kommunestruktur. Derfor: Sidene kan laste tregt en stund fremover - og i perioder ikke fungere. Beklager
Utvalgte næringer  > Bedrifter 2018 > Velg Næring > Byer
Modulen rangerer byer etter antall og andel bedrifter for utvalgte næringsgrupper.
Modulen viser næringenes betydning for samlet bedriftsbestand i kommunen.
Og den viser også regionens andel av samlet antall bedrifter i næringen på landsbasis og i eget fylke.
Velg næringsgruppe i valgboksen over tabellen. (Modulen er under utbygging - flere næringer kommer)
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger.  
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenke til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
  
  Velg Landsdel >>>  
 
<<  Velg Landsdel i boksen til venstre for å se  byer bare innen valgt landsdel.

     
Tabell 1. Antall bedrifter i valgt næring for valgt region. 2018.
Velg næringsgruppe >>>  
Region/Kommune 
År 
Antall bedrifter (Descending)
Valgt regions andel av bedriftsbestanden i: (%) 
Valgt nærings betydning i regionen: 
Landet 
Eget fylke 
Andel av bedrifts bestand (%) 
Lokali serings faktor 
Oslo20181 6657,874100,001,880,51
Bergen20187523,55638,502,850,78
Trondheim20185472,58729,173,080,84
Fredrikstad20183661,73129,264,821,32
Stavanger20183621,71219,202,890,79
Kristiansand20183281,55138,273,430,94
Bærum20183251,53718,702,330,64
Sandnes20182441,15412,943,510,96
Drammen20182221,05017,723,020,82
Tromsø20182211,04537,143,170,86
Ålesund20182181,03114,114,581,25
Arendal20182050,96930,424,981,36
Skien20182010,95121,993,981,09
Sarpsborg20181820,86114,553,741,02
Porsgrunn20181520,71916,634,761,30
Ringerike20181500,70911,974,291,17
Bodø20181390,65713,483,140,86
Haugesund20181290,6106,843,490,95
Halden20181210,5729,674,181,14
Moss20181180,5589,433,781,03
Grimstad20181160,54917,215,101,39
Kongsberg20181130,5349,024,151,13
Molde20181040,4926,733,851,05
Gjøvik20181030,48711,653,130,85
Hamar20181030,48711,203,110,85
Kristiansund2018970,4596,284,381,19
Kragerø2018950,44910,397,342,00
Stjørdal2018910,4300,003,791,04
Mandal2018840,3979,804,581,25
Lillehammer2018810,3839,162,870,78
Kongsvinger2018720,3407,833,731,02
Alta2018690,32620,183,240,88
Elverum2018680,3227,393,340,91
Eigersund2018670,3173,554,761,30
Steinkjer2018650,3070,002,550,70
Flora2018650,30710,715,391,47
Risør2018600,2848,907,432,03
Notodden2018570,2706,243,931,07
Farsund2018560,2656,534,881,33
Lillesand2018540,2558,014,541,24
Narvik2018510,2414,953,120,85
Namsos2018500,2360,003,821,04
Flekkefjord2018490,2325,725,061,38
Hammerfest2018310,1479,063,240,88
Vadsø2018120,0573,512,030,55
Vardø201870,0332,052,610,71
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 

     
     
Antall bedrifter i valgt næring. 2018
The chart showing Igangsatt series.
  Valgt nærings andel av samlet bedriftsbestand. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
   
     
     
     
     
Lokaliseringsfaktor. Valgt nærings relative betydning. 2018
The chart showing Igangsatt series.
 
 
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss