0402 Kongsvinger
Befolkning Framskrivninger > 2040  
Statistikk og nøkkeltall fra SSBs befolkningsframskrivninger. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.  Framskrivninger fra juni 2018.
Velg andre statistikkområder fra topplenken. 
Mer statistikk om Befolkning på www.kommuneprofilen.no  
 

  1. Befolkningsutvikling til 2040. Ulike alternativer

 
Tabell 1.1. Befolkningsutvikling 2000-2040. Alternative framskrivninger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Alternative framskrivninger 2018-2040 
Normal alternativet 
Ingen netto innvandring 
Høy netto innvandrng 
Kongsvinger200017 34917 34917 349
Kongsvinger200517 27917 27917 279
Kongsvinger201017 37717 37717 377
Kongsvinger201517 88117 88117 881
Kongsvinger201817 93417 93417 934
Kongsvinger202018 08117 98918 102
Kongsvinger202518 53018 15118 642
Kongsvinger203019 06218 35819 304
Kongsvinger203519 63618 56220 081
Kongsvinger204020 18718 69620 901
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 

Befolkning 2000-2040. Alternative framskrivninger
The chart showing Normal series, Ingen innvandring series, Høy innvandring series.
  Befolkningsendring i 5-årsperioder 2018-2040. Normalalternativet
The chart showing Befolkningsendring per 5-år series.
 
 
Tabell 1.2. Normalalternativet. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger200017 34900,00,3879,27
Kongsvinger200517 279-70-0,40,3759,17
Kongsvinger201017 377980,60,3589,11
Kongsvinger201517 8815042,90,3469,16
Kongsvinger201817 934530,30,3399,11
Kongsvinger202518 5305963,30,3349,13
Kongsvinger203019 0625322,90,3329,17
Kongsvinger203519 6365743,00,3329,24
Kongsvinger204020 1875512,80,3339,32
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Befolkningsvekst som følge av innvandring - i normalalternativet. 2020-2040
The chart showing Series 1 series.
  Befolkningsvekst som følge av innvandring - med høy innvandring. 2020-2040
The chart showing Series 1 series.
 
 
Tabell 1.3. Høy netto innvandring. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger200017 34900,00,3879,27
Kongsvinger200517 279-70-0,40,3759,17
Kongsvinger201017 377980,60,3589,11
Kongsvinger201517 8815042,90,3469,16
Kongsvinger201817 934530,30,3399,11
Kongsvinger202518 6427084,00,3339,12
Kongsvinger203019 3046623,60,3319,17
Kongsvinger203520 0817774,00,3319,25
Kongsvinger204020 9018204,10,3319,33
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 1.4. Ingen netto innvandring. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger200017 34900,00,3879,27
Kongsvinger200517 279-70-0,40,3759,17
Kongsvinger201017 377980,60,3589,11
Kongsvinger201517 8815042,90,3469,16
Kongsvinger201817 934530,30,3399,11
Kongsvinger202518 1512171,20,3369,12
Kongsvinger203018 3582071,10,3369,17
Kongsvinger203518 5622041,10,3379,24
Kongsvinger204018 6961340,70,3389,31
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  2. Gjennomsnittlig alder - ulike alternativer

 
Tabell 2.1. Befolkningens gjennomsnittsalder 2000-2040. Alternative framskrivninger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Befolkningens gjennomsnittsalder. Alternative framskrivninger 
Normal alternativet 
Ingen netto innvandring 
Høy netto innvandrng 
Kongsvinger200040,2940,2940,29
Kongsvinger200541,2041,2041,20
Kongsvinger201042,0942,0942,09
Kongsvinger201543,1943,1943,19
Kongsvinger201844,0144,0144,01
Kongsvinger202044,5144,6144,49
Kongsvinger202545,6846,0745,58
Kongsvinger203046,5647,2746,33
Kongsvinger203547,1848,2546,80
Kongsvinger204047,6148,9447,02
  Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Gjennomsnittlig alder. 2000-2040. Alternative framskrivninger
The chart showing Normal series, Ingen innvandring series, Høy innvandring series.
 
 
 
 

  3. Aldersstruktur - Antall innbyggere - ulike alternativer

 
Tabell 3.1. Normalalternativet. Antall innbyggere etter aldersgrupper. 2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 3493 9984 6273 9172 1691 957681
Kongsvinger200517 2794 0254 2403 6752 7431 785811
Kongsvinger201017 3774 0033 8753 7313 0651 858845
Kongsvinger201517 8813 8843 8353 8493 0592 326928
Kongsvinger201817 9343 7733 7793 8252 9432 688926
Kongsvinger202018 0813 6653 9053 7422 9792 822968
Kongsvinger202518 5303 6004 0343 4393 2153 0111 231
Kongsvinger203019 0623 6064 0633 3583 4272 9561 652
Kongsvinger203519 6363 6484 0283 5723 3323 1511 905
Kongsvinger204020 1873 7574 0053 8153 0943 4852 031
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normalalternativet. Antall innbyggere etter aldersgrupper
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
  Ingen innvandring. Antall innbyggere etter aldersgrupper
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
 
 
Tabell 3.2. Antall innbyggere etter aldersgrupper. Ingen netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 3493 9984 6273 9172 1691 957681
Kongsvinger200517 2794 0254 2403 6752 7431 785811
Kongsvinger201017 3774 0033 8753 7313 0651 858845
Kongsvinger201517 8813 8843 8353 8493 0592 326928
Kongsvinger201817 9343 7733 7793 8252 9432 688926
Kongsvinger202017 9893 6313 8593 7312 9782 822968
Kongsvinger202518 1513 4713 8593 3873 1963 0071 231
Kongsvinger203018 3583 3653 7653 2383 3932 9451 652
Kongsvinger203518 5623 2773 6233 3483 2713 1381 905
Kongsvinger204018 6963 2573 5253 4622 9793 4472 026
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 3.3. Antall innbyggere etter aldersgrupper. Høy netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 3493 9984 6273 9172 1691 957681
Kongsvinger200517 2794 0254 2403 6752 7431 785811
Kongsvinger201017 3774 0033 8753 7313 0651 858845
Kongsvinger201517 8813 8843 8353 8493 0592 326928
Kongsvinger201817 9343 7733 7793 8252 9432 688926
Kongsvinger202018 1023 6723 9153 7462 9792 822968
Kongsvinger202518 6423 6324 0873 4613 2193 0121 231
Kongsvinger203019 3043 6824 1733 4003 4412 9561 652
Kongsvinger203520 0813 7834 2073 6683 3593 1581 906
Kongsvinger204020 9013 9894 2663 9723 1433 5002 031
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  4. Aldersstruktur - Andel innbyggere - ulike alternativer

 
Tabell 4.1. Normalalternativet. Andel innbyggere etter aldersgrupper. 2000 - 2040. Prosent
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 34923,026,722,612,511,33,9
Kongsvinger200517 27923,324,521,315,910,34,7
Kongsvinger201017 37723,022,321,517,610,74,9
Kongsvinger201517 88121,721,421,517,113,05,2
Kongsvinger201817 93421,021,121,316,415,05,2
Kongsvinger202018 08120,321,620,716,515,65,4
Kongsvinger202518 53019,421,818,617,416,26,6
Kongsvinger203019 06218,921,317,618,015,58,7
Kongsvinger203519 63618,620,518,217,016,09,7
Kongsvinger204020 18718,619,818,915,317,310,1
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normalalternativet. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Prosent
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
  Ingen innvandring. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Prosent
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
 
 
Tabell 4.2. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Ingen netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 34923,026,722,612,511,33,9
Kongsvinger200517 27923,324,521,315,910,34,7
Kongsvinger201017 37723,022,321,517,610,74,9
Kongsvinger201517 88121,721,421,517,113,05,2
Kongsvinger201817 93421,021,121,316,415,05,2
Kongsvinger202017 98920,221,520,716,615,75,4
Kongsvinger202518 15119,121,318,717,616,66,8
Kongsvinger203018 35818,320,517,618,516,09,0
Kongsvinger203518 56217,719,518,017,616,910,3
Kongsvinger204018 69617,418,918,515,918,410,8
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 4.3. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Høy netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Kongsvinger200017 34923,026,722,612,511,33,9
Kongsvinger200517 27923,324,521,315,910,34,7
Kongsvinger201017 37723,022,321,517,610,74,9
Kongsvinger201517 88121,721,421,517,113,05,2
Kongsvinger201817 93421,021,121,316,415,05,2
Kongsvinger202018 10220,321,620,716,515,65,3
Kongsvinger202518 64219,521,918,617,316,26,6
Kongsvinger203019 30419,121,617,617,815,38,6
Kongsvinger203520 08118,821,018,316,715,79,5
Kongsvinger204020 90119,120,419,015,016,79,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  5. Innbyggere i og utenfor yrkesaktiv alder - ulike alternativer

 
Tabell 5.1. Normalalternativet (MMMM). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
Kongsvinger200017 34910 7136 63661,738,3
Kongsvinger200517 27910 6586 62161,738,3
Kongsvinger201017 37710 6716 70661,438,6
Kongsvinger201517 88110 7437 13860,139,9
Kongsvinger201817 93410 5477 38758,841,2
Kongsvinger202018 08110 6267 45558,841,2
Kongsvinger202518 53010 6887 84257,742,3
Kongsvinger203019 06210 8488 21456,943,1
Kongsvinger203519 63610 9328 70455,744,3
Kongsvinger204020 18710 9149 27354,145,9
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normal alternativet. Andel i og utenfor yrkesaktiv alder. Prosent
The chart showing Yrkesaktiv alder series, Ikke-yrkesaktiv alder series.
  Ingen innvandring. Andel i og utenfor yrkesaktiv alder. Prosent
The chart showing Yrkesaktiv alder series, Ikke-yrkesaktiv alder series.
 
 
Tabell 5.2. Ingen innvandring (MMM0). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 
Gamle_Unge 
Kongsvinger200017 34910 7136 63661,7538,25
Kongsvinger200517 27910 6586 62161,6838,32
Kongsvinger201017 37710 6716 70661,4138,59
Kongsvinger201517 88110 7437 13860,0839,92
Kongsvinger201817 93410 5477 38758,8141,19
Kongsvinger202017 98910 5687 42158,7541,25
Kongsvinger202518 15110 4427 70957,5342,47
Kongsvinger203018 35810 3967 96256,6343,37
Kongsvinger203518 56210 2428 32055,1844,82
Kongsvinger204018 6969 9668 73053,3146,69
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 5.3. Høy innvandring (MMMH). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 
Gamle_Unge 
Kongsvinger200017 34910 7136 63661,7538,25
Kongsvinger200517 27910 6586 62161,6838,32
Kongsvinger201017 37710 6716 70661,4138,59
Kongsvinger201517 88110 7437 13860,0839,92
Kongsvinger201817 93410 5477 38758,8141,19
Kongsvinger202018 10210 6407 46258,7841,22
Kongsvinger202518 64210 7677 87557,7642,24
Kongsvinger203019 30411 0148 29057,0642,94
Kongsvinger203520 08111 2348 84755,9444,06
Kongsvinger204020 90111 3819 52054,4545,55
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss