0596 Valdres
Befolkning    
Kommuner i valgt region er sammenliknet etter statistikk og nøkkeltall om befolkning. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå  
Sortering etter andre kolonner - klikk på kolonneoverskriften
Andre statistikkområder finnes fra lenken i toppen.
Flere moduler om Befolkning på www.kommuneprofilen.no  
 
 
 

  Befolkning > 2000-2019

 
Antall innbyggere 1. januar 2019 og endringer i 2018. Valgte regioner
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Antall innbyggere (Descending)
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Valdres0517 657-113-0,60,3319,32
Nord-Aurdal056 418-25-0,40,1203,39
Øystre Slidre053 208-13-0,40,0601,69
Sør-Aurdal052 981-33-1,10,0561,57
Vestre Slidre052 135-4-0,20,0401,13
Vang051 61090,60,0300,85
Etnedal051 305-47-3,50,0240,69
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall innbyggere. 1 januar 2019. 
The chart showing Igangsatt series.
  Befolkningsendring siste år. Prosent. 2018
The chart showing Igangsatt series.
 
 
Befolkningendringer fra 1. januar 2018 til 1. januar 2019. Valgte regioner
Region Navn 
Fylke Nr 
Innbyggere 1. januar (Descending)
Fødsel og død 
Innenlands flytting 
Inn- og Utvandring 
Samlet tilvekst gjennom året 
Innbyggere 31. desember 
Fødsels-overskudd 
Innflytt-overskudd 
Innvandr. over-skudd 
Valdres0517 770-61-174115-11317 657
Nord-Aurdal056 443-20-3022-256 418
Øystre Slidre053 221-13-1916-133 208
Sør-Aurdal053 014-6-3810-332 981
Vestre Slidre052 139-1312-3-42 135
Vang051 6014-646991 610
Etnedal051 352-13-351-471 305
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Fødselsoverskudd. 2018. Antall 
The chart showing Igangsatt series.
  Innvandringsoverskudd. 2018. Antall 
The chart showing Igangsatt series.
 
 
Befolkningsendringer fra 2000 til 2019. Antall personer
Region 
Fylke Nr 
Inn byggere 2019 
Endring fra 2000 til 2019. Antall personer 
Inn byggere 2000 
Tilvekst i alt (Descending)
Fødsels-over skudd 
Inn flyttings-over skudd 
Inn vandrings-over skudd 
0544 Øystre Slidre053 208148-32-962773 060
0545 Vang051 610-65-122-9531 0041 675
0541 Etnedal051 305-96-158-4244751 401
0542 Nord-Aurdal056 418-142-245-4245206 560
0543 Vestre Slidre052 135-147-116-5064652 282
0540 Sør-Aurdal052 981-408-238-3802003 389
0596 Valdres0517 657-710-911-2 7832 94118 367
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Befolkningsendring fra 2000 til 2019. Antall
The chart showing Igangsatt series.
  Befolkningsendring fra 2000 til 2019. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
Befolkningsendringer fra 2000 til 2019. Prosent av befolkning i 2000
Region 
Fylke Nr 
Inn byggere 2019 
Endring fra 2000 til 2019. Prosent av folkemengde i 2000 
Tilvekst i alt 
Fødsels-over skudd 
Inn vandrings-over skudd 
Inn flyttings-over skudd 
0544 Øystre Slidre053 2084,8-1,09,1-3,1
0545 Vang051 610-3,9-7,359,9-56,9
0541 Etnedal051 305-6,9-11,333,9-30,3
0542 Nord-Aurdal056 418-2,2-3,77,9-6,5
0543 Vestre Slidre052 135-6,4-5,120,4-22,2
0540 Sør-Aurdal052 981-12,0-7,05,9-11,2
0596 Valdres0517 657-3,9-5,016,0-15,2
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Befolkningsendring hittil i år

 
Befolkningendringer. Hittil i 2019*).
Region Navn 
Fylke Nr 
Innbyggere ved årets inngang 
Samlet tilvekst gjennom året (Descending)
Endringer gjennom året 
Innbyggere ved årets utgang*) 
Fødsels-overskudd 
Innflytt-overskudd 
Innvandr. over-skudd 
Øystre Slidre053 208236983 231
Nord-Aurdal056 41816-3-4236 434
Vestre Slidre052 135-2-7-7122 133
Sør-Aurdal052 981-18-16-642 963
Etnedal051 305-21-15-601 284
Vang051 610-24-9-53381 586
Valdres0517 657-26-44-678517 631
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Per utgang 3. kvartal 2019
 
 
Befolkningsendring hittil i år. Antall
The chart showing Igangsatt series.
  Befolkningsendring hittil i år. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
 

  Befolkningsframskrivninger 2020-2040

 
Befolkningsframskrivninger. Normalalternativet (MMMM). Endring fra 2015 til 2040
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Endring fra 2015 til 2040 
Antall Innbyggere 
Antall 
Prosent (Descending)
2015 
2040 
Vang0521813,61 6011 819
Øystre Slidre052397,43 2213 460
Nord-Aurdal051041,66 4436 547
Etnedal05151,11 3521 367
Valdres051650,917 77017 935
Vestre Slidre05-144-6,72 1391 995
Sør-Aurdal05-267-8,93 0142 747
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Befolkningsendring fra 2015 til 2040. Antall
The chart showing Igangsatt series.
  Befolkningsendring fra 2015 til 2040. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2040. Normalalternativet (MMMM)
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Antall innbyggere 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
20-66 år (Descending)
0-19 år og 67år+ 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
Vang051 81956,843,21 033786
Øystre Slidre053 46055,344,71 9121 548
Nord-Aurdal056 54753,946,13 5323 015
Valdres0517 93553,047,09 5018 434
Etnedal051 36751,148,9699668
Sør-Aurdal052 74749,350,71 3531 394
Vestre Slidre051 99548,751,39721 023
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Befolkning ialt. 2040. Antall
The chart showing Igangsatt series.
  Befolkning i yrkesaktiv alder 20-66 år. Andel. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
 

  Aldersstruktur

 
Gjennomsnittlig alder - og andel innbyggere etter aldersgruppe. Prosent. 2019
Region 
Fylke Nr 
Gjennom snitt alder. År (Descending)
Innbyggere etter aldersgrupper. Andel. Prosent 
0-15 
16-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Sør-Aurdal0545,8116,49,713,620,116,916,47,0
Etnedal0545,7216,210,913,020,515,915,77,8
Vestre Slidre0544,5016,99,714,521,017,814,35,8
Valdres0544,3716,310,016,020,316,415,15,8
Nord-Aurdal0544,1016,010,216,520,216,614,85,6
Vang0543,5516,99,418,918,915,714,75,5
Øystre Slidre0543,3616,410,217,920,815,015,14,6
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Gjennomsnittlig alder. 2019. År
The chart showing Igangsatt series.
  Andel innbyggere 67 år og eldre. 2019. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
 

  Innvandrerbefolkningen

 
Innvandrere i alt og etter landbakgrunn. Antall og andel. 2019
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Andel innvandrere i befolkningen. Prosent 
Innvandrere etter bakgrunn. Antall 
I alt (Descending)
Vestlige 
Ikke vestlige 
I alt 
Vestlige 
Ikke vestlige 
Vang0517,512,84,728220676
Øystre Slidre0512,38,43,9394269125
Valdres0510,97,03,91 9231 228695
Etnedal0510,75,45,31407169
Nord-Aurdal0510,26,73,5653430223
Vestre Slidre059,25,14,119710988
Sør-Aurdal058,64,83,8257143114
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Innvandrere i alt. Andel av samlet befolkning. 2019 Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Ikke-vestlige innvandrere Andel av samlet befolkning. 2019 Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 
 
Innvandrere etter landbakgrunn. Antall. 2019
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Innvandrere etter bakgrunn. Antall 
I alt (Descending)
Europa 
Nord-Amerika 
Oseania 
Asia 
Afrika 
Sør-Amerika 
Valdres051 9231 20424044020055
Nord-Aurdal05653424601228615
Øystre Slidre0539426090801827
Vang052822060038353
Sør-Aurdal052571403090177
Vestre Slidre051971063065203
Etnedal05140683045240
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Sivilstand

 
Andel innbyggere etter sivilstand. 2019. Prosent.
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Andel etter sivilstand. Prosent 
Innbyggere i alt 
Ugift (Descending)
Gift 
Skilt 
Separert 
Enke- enkemann 
Øystre Slidre0552,532,57,51,65,73 208
Vang0552,433,77,31,05,51 610
Vestre Slidre0551,132,19,71,06,02 135
Etnedal0550,731,89,11,66,71 305
Valdres0550,133,49,01,26,217 657
Nord-Aurdal0549,832,610,31,06,36 418
Sør-Aurdal0545,637,88,11,66,92 981
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Andel gift. 2019 Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Andel ugift. 2019 Prosent
The chart showing Igangsatt series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss