0402 Kongsvinger
Helse  
Statistikk og nøkkeltall om helse og trygdeytelser. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå og NAV.
Velg andre statistikkområder fra topplenken.
Mer statistikk om Helse og trygdeytelser på www.kommuneprofilen.no  
 

  Trygdeytelser

 
Antall og andel innbyggere med alderspensjon, uføretrygd eller arbeidsavklarinspenger
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall med pensjon trygd i alt 
Type pensjon/ytelse 
Andel av alle innbyggere (%) 
Alders pensjon 
Uføre pensjon 
Arbeids avklaring 
I alt 
Alders pensjon 
Uføre pensjon 
Arbeids avklaring 
Kongsvinger20125 9833 1981 86592033,918,110,65,2
Kongsvinger20136 1593 4021 76199634,619,19,95,6
Kongsvinger20146 2913 5731 82988935,220,010,25,0
Kongsvinger20156 2723 7311 88565635,220,910,63,7
Kongsvinger20166 2563 8371 86055935,021,510,43,1
Kongsvinger20176 2733 8941 84853135,021,710,33,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Innbyggere 16 år og eldre
 
 
Andel innbyggere med pensjon/trygd i alt. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Andel innbyggere med ulike typer pensjon og støtte. Prosent
The chart showing Alderspensjon series, Uførepensjon series, Arbeidsavklaring series.
 
 
 

  Sykefravær

 
Legemeldt sykefravær. Kvinner og menn. Sykefraværsprosent*) og antall sykedager. Tall på årsbasis
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sykefravær. Prosent 
Sykefravær. Antall dager 
Begge kjønn 
Kvinner 
Menn 
Begge kjønn 
Kvinner 
Menn 
Kongsvinger20017,18,06,4104 77352 83151 943
Kongsvinger20027,99,76,4113 18363 16850 016
Kongsvinger20038,610,17,3120 81264 35356 461
Kongsvinger20047,07,76,297 60149 97647 625
Kongsvinger20056,57,75,690 31148 27442 037
Kongsvinger20067,28,66,299 81153 16146 652
Kongsvinger20077,39,15,9101 65256 42545 228
Kongsvinger20087,38,66,3107 25056 25650 993
Kongsvinger20097,99,07,0111 28558 07653 209
Kongsvinger20107,68,86,6103 67655 05548 621
Kongsvinger20116,98,25,993 49650 75642 742
Kongsvinger20126,58,05,388 35249 27039 081
Kongsvinger20135,77,04,676 37342 49633 878
Kongsvinger20145,46,94,274 10142 29031 811
Kongsvinger20155,77,44,279 28347 83631 446
Kongsvinger20165,57,14,278 70746 45132 256
Kongsvinger20176,07,64,687 38650 71536 670
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Antall sykedager i prosent av antall arbeidsdager
 
 
Årsgjennomsnitt. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn.
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  Legemeldt sykefravær. Antall sykedager. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 
Legemeldt sykefravær. Sykefraværsprosent*). Kvartalstall. Kvinner og menn
Region/Kommune 
År (Ascending)
1. kvartal 
2. kvartal 
3. kvartal 
4. kvartal 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kongsvinger20017,96,27,96,08,07,38,36,3
Kongsvinger20029,06,69,16,210,06,510,56,3
Kongsvinger200310,57,410,47,19,97,69,67,2
Kongsvinger20049,87,68,06,46,95,46,35,4
Kongsvinger20057,55,67,65,67,55,88,15,4
Kongsvinger20069,06,08,25,98,76,78,56,1
Kongsvinger20079,35,98,75,49,35,78,96,6
Kongsvinger20089,06,38,95,78,06,68,36,6
Kongsvinger20098,46,88,76,49,47,79,67,2
Kongsvinger20109,06,98,76,68,76,88,76,2
Kongsvinger20118,76,08,25,88,06,17,95,6
Kongsvinger20128,85,88,05,27,75,27,54,8
Kongsvinger20138,45,26,64,66,84,56,34,2
Kongsvinger20147,14,26,44,07,14,77,04,1
Kongsvinger20157,74,67,33,97,74,27,14,0
Kongsvinger20167,34,46,83,87,24,37,14,2
Kongsvinger20177,94,27,34,47,05,08,05,0
Kongsvinger20187,85,36,53,76,94,36,54,1
 
 
1. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  2. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
 
 
3. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  4. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss