0402 Kongsvinger
Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet  
Statistikk og nøkkeltall om Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken.
Mer statistikk om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
 

  Sysselsettingsandel

 
Tabell 1.1. Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall syssel-satte 
Sysselsatte per 100 innbyggere: 
I alt 
15-74 
15-19 
20-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-74 
20-66 
Kongsvinger20058 00946,562,528,867,777,276,957,913,771,2
Kongsvinger20068 19347,563,529,574,177,977,858,514,672,3
Kongsvinger20078 30347,863,937,074,478,376,558,815,971,9
Kongsvinger20088 37848,464,535,572,680,478,359,615,673,0
Kongsvinger20098 06846,462,030,766,076,976,858,016,570,5
Kongsvinger20107 91245,460,430,963,075,775,156,616,768,8
Kongsvinger20117 84344,859,327,759,975,774,257,316,268,3
Kongsvinger20127 91644,959,328,960,074,674,458,018,368,2
Kongsvinger20137 83644,058,124,058,772,874,757,318,267,6
Kongsvinger20147 92044,358,424,959,973,575,157,719,068,1
Kongsvinger20157 67843,156,927,457,671,674,456,316,866,9
Kongsvinger20167 68743,056,727,059,572,574,755,615,567,2
Kongsvinger20177 84143,757,730,261,073,975,256,616,268,2
Kongsvinger20187 91944,458,730,561,875,176,657,516,769,4
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Sysselsatte per 100 innbyggere. I alt, 20-66 år og 15-74 år. Valgt region
The chart showing Alle innbyggere series, 20-66 år series, 15-74 år series.
  Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  Valgt region
The chart showing 15-19 series, 20-24 series, 25-39 series, 40-54 series, 55-66 series, 67-74 series.
 
 
 

  Sysselsettingsandel - Kvinner og Menn

 
Tabell 2.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere. Kvinner og menn. Aldersgrupper. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kongsvinger200543,449,859,066,167,375,1
Kongsvinger200644,151,259,867,368,176,7
Kongsvinger200744,151,759,868,067,776,3
Kongsvinger200845,051,960,768,369,276,9
Kongsvinger200943,549,658,765,367,074,0
Kongsvinger201042,848,157,663,266,071,6
Kongsvinger201141,748,055,962,964,971,8
Kongsvinger201241,548,455,463,264,771,9
Kongsvinger201340,847,354,661,664,270,9
Kongsvinger201440,947,854,961,964,971,3
Kongsvinger201539,946,353,560,263,770,0
Kongsvinger201639,746,552,860,663,571,0
Kongsvinger201740,846,754,361,165,171,4
Kongsvinger201840,848,254,562,965,873,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 
Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 20-66 år. Valgt region
The chart showing Kvinner series, Menn series.
  Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 15-74 år. Valgt region
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 

  Sysselsettingsandel - Innvandrere

 
Tabell 3.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Kongsvinger200864,564,860,569,955,2
Kongsvinger200961,962,853,066,045,6
Kongsvinger201060,561,352,366,544,3
Kongsvinger201159,360,350,064,341,3
Kongsvinger201259,260,250,862,743,5
Kongsvinger201358,259,449,463,940,5
Kongsvinger201458,459,649,265,938,9
Kongsvinger201558,459,649,265,938,9
Kongsvinger201656,857,750,565,641,5
Kongsvinger201757,758,551,966,843,1
Kongsvinger201858,659,254,965,748,2
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 15-74 år. Valgt region
The chart showing Innvandrere ialt series, Etnisk norske series.
 
 
Tabell 3.2. Yrkesdeltakelse for menn. Andel sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Kongsvinger200868,368,664,774,059,2
Kongsvinger200965,266,155,769,447,7
Kongsvinger201063,464,156,571,247,9
Kongsvinger201162,963,854,570,543,8
Kongsvinger201263,264,155,366,347,7
Kongsvinger201361,863,251,566,540,9
Kongsvinger201462,063,650,768,438,8
Kongsvinger201562,063,650,768,438,8
Kongsvinger201660,661,454,967,945,8
Kongsvinger201761,361,956,670,247,3
Kongsvinger201862,863,160,970,953,6
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Menn. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Kvinner. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
 
 
Tabell 3.3. Yrkesdeltakelse for kvinner. Andel sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Kongsvinger200860,761,156,465,751,3
Kongsvinger200958,759,550,362,643,6
Kongsvinger201057,758,748,161,641,0
Kongsvinger201155,957,045,657,439,1
Kongsvinger201255,456,446,258,439,7
Kongsvinger201354,755,647,360,640,1
Kongsvinger201454,955,847,562,839,0
Kongsvinger201554,955,847,562,839,0
Kongsvinger201653,054,045,962,637,7
Kongsvinger201754,255,247,362,839,4
Kongsvinger201854,555,448,859,343,4
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

   Arbeidsledighet - Månedstall

 
Tabell 4.1. Antall helt arbeidsledige etter måned. 2013-2018. Valgt region
2013201420152016201720182019
M01295337299290228224233
M02296370296284239229213
M033123532882802162320
M043053162772482182180
M052822862572201881740
M062703032612191761660
M073023163092291942110
M083213342552572092020
M093002902382242031740
M102802672331992011720
M112592422232042022020
M122682822412061902000
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Tabell 4.2. Andel helt arbeidsledige etter måned. 2013-2018. Valgt region. Prosent
2013201420152016201720182019
M013,54,13,63,52,72,72,8
M023,54,53,63,42,92,82,6
M033,74,33,53,42,62,80,0
M043,73,83,33,02,62,70,0
M053,43,53,12,62,32,10,0
M063,23,73,12,62,22,00,0
M073,63,83,72,82,42,60,0
M083,84,03,13,12,62,50,0
M093,63,52,92,72,52,10,0
M103,43,22,82,42,52,10,0
M113,12,92,72,52,52,50,0
M123,23,42,92,52,32,40,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall helt arbeidsledige etter måned. Valgt region
The chart showing 2016 series, 2017 series, 2018 series.
  Andel arbeidsledige. Måned. Prosent. Valgt region
The chart showing 2016 series, 2017 series, 2018 series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Kvinner og Menn

 
Tabell 5.1. Arbeidsledige ialt og kvinner og menn. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall arbeidsledige 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Ialt 
Menn 
Kvinner 
Ialt 
Menn 
Kvinner 
Kongsvinger2000208109992,42,42,4
Kongsvinger20012381181202,72,62,9
Kongsvinger20023041591453,53,53,4
Kongsvinger20033531801734,04,04,0
Kongsvinger20043741871874,44,24,5
Kongsvinger20053731801934,44,14,6
Kongsvinger20063231591643,83,64,0
Kongsvinger20072331141192,82,62,9
Kongsvinger2008204981062,42,22,5
Kongsvinger20092951781173,33,82,8
Kongsvinger20103111901213,64,22,9
Kongsvinger20112931631303,53,73,2
Kongsvinger20122531481053,03,42,6
Kongsvinger20132911661253,43,73,1
Kongsvinger20143081681403,73,83,5
Kongsvinger20152271181092,72,72,7
Kongsvinger2016197921052,42,12,7
Kongsvinger2017196103932,42,42,4
Kongsvinger2018198111872,42,62,2
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Andel arbeidsledige kvinner og menn. Valgt region. Prosent
The chart showing Kvinner series, Menn series.
  Antall arbeidsledige kvinner og menn. Valgt region.
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Alder

 
Tabell 6.1. Arbeidsledige etter alder. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall arbeidsledige 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Ialt 
15-29 år 
30-74 år 
Ialt 
15-29 år 
30-74 år 
Kongsvinger2000208641432,43,22,1
Kongsvinger2001238741642,73,92,4
Kongsvinger20023041101943,55,72,8
Kongsvinger20033531302244,06,83,2
Kongsvinger20043741232514,47,23,6
Kongsvinger20053731182554,46,83,7
Kongsvinger20063231042203,86,13,2
Kongsvinger2007233771622,84,42,4
Kongsvinger2008204581462,43,52,1
Kongsvinger20092951001963,35,22,8
Kongsvinger20103111062053,66,03,0
Kongsvinger20112931051883,56,12,8
Kongsvinger2012253951583,05,42,4
Kongsvinger20132911121783,46,22,7
Kongsvinger20143081082013,75,83,1
Kongsvinger2015227771502,74,42,3
Kongsvinger2016197691282,43,92,0
Kongsvinger2017196651312,43,62,1
Kongsvinger2018198701282,43,72,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Andel arbeidsledige etter alder. Valgt region. Prosent
The chart showing 15-29 år series, 30-74 år series.
  Antall arbeidsledige etter alder. Valgt region.
The chart showing 15-29 år series, 30-74 år series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Innvandrere

 
Tabell 7.1. Arbeidsledige etter etnisk bakgrunn. Antall og andel.  Kvartaler. Valgt region.
Region/Kommune 
År Kvartal (Ascending)
Antall arbeidsledige etter landbakgrunn 
Andel arbeidsledige etter landbakgrunn. Prosent 
Etnisk norske 
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke-vestlige inn-vandrere 
Etnisk norske 
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke-vestlige inn-vandrere 
Kongsvinger2014_126810531743,711,97,416,0
Kongsvinger2014_22038316672,89,43,914,3
Kongsvinger2014_32349022683,210,35,215,2
Kongsvinger2014_41598121602,29,24,813,4
Kongsvinger2015_12019133582,810,47,812,9
Kongsvinger2015_21717823552,49,05,512,3
Kongsvinger2015_31787324492,58,45,711,0
Kongsvinger2015_41477124472,18,25,610,6
Kongsvinger2016_11818932572,69,97,412,3
Kongsvinger2016_21427326472,08,36,210,2
Kongsvinger2016_31747423512,48,05,510,1
Kongsvinger2016_41386418461,96,84,19,0
Kongsvinger2017_11538224582,18,55,411,1
Kongsvinger2017_21167017531,67,23,710,1
Kongsvinger2017_31367618581,97,53,910,4
Kongsvinger2017_41316417471,86,33,68,6
Kongsvinger2018_11457829492,07,86,48,9
Kongsvinger2018_21155516391,65,43,47,0
Kongsvinger2018_31386113482,05,92,98,2
Kongsvinger2018_41415620362,05,44,46,2
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall arbeidsledige etter landbakgrunn.
Kvartaler. Valgt region
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.