0491 Glåmdal
Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet  
Kommuner i valgt region er sammenliknet etter statistikk og nøkkeltall om Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Sortering etter andre kolonner - klikk på kolonneoverskriften
Andre statistikkområder finnes fra lenken i toppen.
Flere og mer omfattende moduler om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
 

 
 
 

  Sysselsettingsandel

 
Tabell 1.1. Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  2018
Region/Kommune 
Sysselsatte per 100 innbyggere: 
I alt (Descending)
15-74 
15-19 
20-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-74 
20-66 
Sør-Odal49,163,638,263,178,480,162,321,273,1
Våler46,561,136,475,075,074,164,223,471,3
Nord-Odal46,060,839,568,079,877,359,217,071,6
Åsnes45,861,132,969,475,275,562,626,571,1
Kongsvinger-region45,760,134,365,175,476,960,220,070,5
Eidskog45,058,934,266,671,075,958,919,968,5
Grue44,858,438,662,871,077,161,819,869,3
Kongsvinger44,458,730,561,875,176,657,516,769,4
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Sysselsettingsandel - Kvinner og Menn

 
Tabell 2.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere. Kvinner og menn. Aldersgrupper. 2018
Region/Kommune 
År 
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner (Descending)
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Sør-Odal201845,752,659,567,668,877,4
Nord-Odal201842,549,357,164,268,674,4
Åsnes201842,549,157,664,567,674,6
Våler201842,350,557,564,568,374,0
Kongsvinger-region201842,249,356,463,867,073,7
Grue201841,748,055,761,067,671,0
Eidskog201841,148,855,661,965,471,5
Kongsvinger201840,848,254,562,965,873,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 

  Sysselsettingsandel - Innvandrere

 
Tabell 3.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. 2018
Region/Kommune 
År 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Sør-Odal201863,663,861,266,753,8
Nord-Odal201860,861,058,863,849,3
Åsnes201861,161,556,160,151,1
Grue201858,558,855,861,548,2
Våler201861,161,655,059,243,9
Kongsvinger201858,659,254,965,748,2
Eidskog201858,859,551,358,840,7
Kongsvinger-region2018     
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Tabell 3.2. Yrkesdeltakelse for menn. Andel sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. 2018
Region/Kommune 
År 
Sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Sør-Odal201867,667,963,866,559,1
Nord-Odal201864,264,263,268,846,2
Kongsvinger201862,863,160,970,953,6
Åsnes201864,264,757,563,148,7
Grue201861,461,857,263,248,4
Våler201864,365,255,360,40,0
Eidskog201861,662,551,559,836,2
Kongsvinger-region2018     
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Tabell 3.3. Yrkesdeltakelse for kvinner. Andel sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. 2018
Region/Kommune 
År 
Sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Sør-Odal201859,559,658,666,950,0
Våler201857,457,754,757,550,0
Åsnes201857,958,154,756,652,8
Grue201855,555,654,459,847,9
Nord-Odal201857,357,554,356,951,1
Eidskog201855,856,351,157,743,5
Kongsvinger201854,555,448,859,343,4
Kongsvinger-region2018     
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

   Arbeidsledighet - Månedstall

 
Tabell 4.1. Antall helt arbeidsledige. Siste måned. 2019.  
Region/Kommune 
Fylke 
Andel arbeidsledige. Juli. Prosent 
Antall arbeidsledige. Juli 
2019 (Descending)
2018 
2019 
2018 
Endring 2019/2018 
Eidskog043,02,2846321
Åsnes042,52,483812
Grue042,43,45173-22
Våler042,32,241392
Kongsvinger042,32,6193211-18
Kongsvinger-region042,22,3555572-17
Sør-Odal041,71,86771-4
Nord-Odal041,51,436342
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

   Arbeidsledighet - Kvinner og Menn

 
Tabell 5.1. Arbeidsledige ialt og kvinner og menn. Antall og andel. 2018
Region/Kommune 
År 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Antall arbeidsledige 
Ialt 
Menn (Descending)
Kvinner 
Ialt 
Menn 
Kvinner 
Grue20183,33,23,3713833
Eidskog20182,93,22,5835033
Våler20182,53,01,9432815
Åsnes20182,22,61,7744727
Kongsvinger20182,42,62,219811187
Kongsvinger-region20182,42,52,2585330255
Sør-Odal20181,91,72,0753738
Nord-Odal20181,71,52,0411922
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen  Statistikken viser tall per november siste år.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Alder

 
Tabell 6.1. Arbeidsledige etter alder. Antall og andel. 2018
Region/Kommune 
År 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Antall arbeidsledige 
Ialt 
15-29 år (Descending)
30-74 år 
Ialt 
15-29 år 
30-74 år 
Grue20183,35,32,8712348
Eidskog20182,93,82,6832360
Kongsvinger20182,43,72,019870128
Våler20182,53,52,2431231
Kongsvinger-region20182,43,32,1585174411
Åsnes20182,22,52,1741757
Nord-Odal20181,72,21,6411229
Sør-Odal20181,92,01,8751758
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen  Statistikken viser tall per november siste år.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Innvandrere

 
Tabell 7.1. Arbeidsledige etter etnisk bakgrunn. Antall og andel.  2. Kvartal 2019
Region/Kommune 
År Kvartal 
Andel arbeidsledige etter landbakgrunn. Prosent 
Antall arbeidsledige etter landbakgrunn 
Etnisk norske (Descending)
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke-vestlige inn-vandrere 
Etnisk norske 
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke-vestlige inn-vandrere 
Eidskog2019_22,57,21,916,56318315
Grue2019_22,16,25,76,9371275
Kongsvinger2019_21,96,55,07,7132702446
Kongsvinger-region2019_21,86,35,47,73821496679
Åsnes2019_21,86,47,54,95215105
Våler2019_21,414,215,011,72220164
Sør-Odal2019_21,32,92,83,0481064
Nord-Odal2019_21,33,00,00,028400
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
2019_1 er første kvartal 2019 osv.
 
 
 

   Arbeidsmarkedstiltak

 
Tabell 8.1. Arbeidsmarkedstiltak - etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. 2. Kvartal 2019
Region/Kommune 
År Kvartal 
Andel på arbeidsmarkedstiltak - etter landbakgrunn. Prosent*) 
Antall på arbeidsmarkedstiltak - etter landbakgrunn 
Etnisk norske (Descending)
Inn-vandrere i alt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke vestlige inn-vandrere 
Etnisk norske 
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere 
Ikke-vestlige inn-vandrere 
Kongsvinger-region2019_20,20,40,00,3571706
Grue2019_20,21,80,04,26606
Eidskog2019_20,20,00,00,010000
Nord-Odal2019_20,20,00,00,08000
Kongsvinger2019_20,20,40,00,018800
Åsnes2019_20,10,00,00,07000
Sør-Odal2019_20,10,60,00,08300
Våler2019_20,00,00,00,00000
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Tabell 8.2. Arbeidsledige og på arbeidsmarkedstiltak. Antall og andel. 2. Kvartal 2019
Region/Kommune 
År Kvartal 
Andel arbeidsledige og på tiltak. Prosent*) 
Antall arbeidsledige og på tiltak 
I alt (Descending)
Ledige 
Tiltak 
I alt 
Ledige 
Tiltak 
Våler2019_21,91,50,4534211
Eidskog2019_21,91,70,2918110
Grue2019_21,71,40,3614912
Kongsvinger2019_21,71,50,222820226
Kongsvinger-region2019_21,51,30,261653185
Åsnes2019_21,41,20,174677
Sør-Odal2019_21,11,00,2695811
Nord-Odal2019_210,80,240328
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Andel av befolkningen 15-74 år
 
 
Tabell 8.3. Arbeidsledige og på arbeidsmarkedstiltak - innvandrere og etnisk norske. Antall og andel 2. Kvartal 2019
Region/Kommune 
År Kvartal 
Andel på arbeidsmarkedstiltak - innvandrere og etnisk norske Prosent*) 
Antall ledige og på tiltak 
I alt 
Etnisk norske (Descending)
Vestlige inn vandrere 
Ikke vestlige inn vandrere 
I alt 
Etnisk norske 
Vestlige inn vandrere 
Ikke-vestlige inn vandrere 
Eidskog2019_21,91,71,28,29173315
Grue2019_21,71,33,87,76143711
Kongsvinger2019_21,71,33,74,72281502446
Kongsvinger-region2019_21,51,23,64,46164396685
Våler2019_21,91,29,76,95322164
Åsnes2019_21,41,24,22,67459105
Sør-Odal2019_21,11,02,32,6695664
Nord-Odal2019_211,02,20,0403600
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Andel av befolkningen 15-74 år
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss