0402 Kongsvinger
Arbeidsmarked  
Statistikk og nøkkeltall om Arbeidsmarkedet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken.
Mer statistikk om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
 

  Sysselsetting og yrkesdeltakelse

 
Sysselsetting i alt. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall sysselsatte 
Endring fra forrige år 
%-Andel av sysselsettingen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger20058 262-201-2,40,35810,18
Kongsvinger20068 5953334,00,36010,33
Kongsvinger20078 8142192,50,35510,30
Kongsvinger20088 9481341,50,35410,31
Kongsvinger20098 390-558-6,20,3369,88
Kongsvinger20108 293-97-1,20,3299,71
Kongsvinger20118 223-70-0,80,3219,61
Kongsvinger20128 4302072,50,3269,76
Kongsvinger20138 214-216-2,60,3149,51
Kongsvinger20148 3701561,90,3169,55
Kongsvinger20158 222-148-1,80,3189,54
Kongsvinger20168 3361141,40,3229,70
Kongsvinger20178 4671311,60,3229,77
Kongsvinger20188 5981311,50,3219,76
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall sysselsatte i alt. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Årlig endring i sysselsetting. Antall. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
 
 
Sysselsatte per 100 innbyggere. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte per 100 innbyggere: 
I alt 
15-74 år 
20-66 år 
Kongsvinger200546,562,571,2
Kongsvinger200647,563,572,3
Kongsvinger200747,863,971,9
Kongsvinger200848,464,573,0
Kongsvinger200946,462,070,5
Kongsvinger201045,460,468,8
Kongsvinger201144,859,368,3
Kongsvinger201244,959,368,2
Kongsvinger201344,058,167,6
Kongsvinger201444,358,468,1
Kongsvinger201543,156,966,9
Kongsvinger201643,056,767,2
Kongsvinger201743,757,768,2
Kongsvinger201844,458,769,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Sysselsatte per 100 innbyggere.
I alt, 20-66 år og 15-74 år. Valgt region

The chart showing Alle innbyggere series, 20-66 år series, 15-74 år series.
 
 

  Offentlig og privat sektor

 
Sysselsatte i offentlig og privat sektor. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall sysselsatte. Offentlig/privat 
Offentlig 
Privat 
Kongsvinger20052 9935 269
Kongsvinger20063 0355 560
Kongsvinger20072 9955 819
Kongsvinger20083 0095 939
Kongsvinger20093 0695 321
Kongsvinger20103 0975 196
Kongsvinger20113 1535 070
Kongsvinger20123 2625 168
Kongsvinger20133 2164 998
Kongsvinger20143 3605 010
Kongsvinger20153 3544 868
Kongsvinger20163 4164 921
Kongsvinger20173 4784 987
Kongsvinger20183 5215 077
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel sysselsatt i offentlig og privat sektor. Prosent. Valgt region
The chart showing Offentlig series, Privat series.
 
 
 

  Næringsstruktur

 
Næringsstruktur. Antall sysselsatte etter næringsområde. Valgt region.
[Collapse]0402 Kongsvinger
201020112012201320142015201620172018
I alt8 2938 2238 4308 2148 3708 2228 3398 4678 598
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske226238280269258257273223222
05-09 Bergverk og Utvinning6886828688909293100
10-33 Industri512509492455470415407433479
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon113105106106107112163154146
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet566550566607592612572591592
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon1 3651 3191 3071 3151 2391 1871 1591 1971 181
49-53 Transport og lagring426448455429408422478492479
55-56 Overnatting og servering152128135127150128146143148
58-63 Informasjon og kommunikasjon251244253240229282253255255
64-66 Finansiering og forsikring645655616260524443
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift372377364368374366363382424
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting491461530446482434474473494
84 Offentlig administrasjon, forsvar910933947926974918914929912
85 Undervisning613633633622637634660661661
86-88 Helse og sosialtjenester1 7971 8001 8561 8051 9221 9651 9992 0552 106
90-99 Personlig tjenesteyting318303321319339266289303296
00 Uoppgitt næring493348333974453960
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall sysselsatte i utvalgte næringer. 2017. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Olje/Bergverk series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Informasjon series, Off. Adm series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Transport series.
  Antall sysselsatte i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Olje/Bergverk series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Informasjon series, Off. Adm series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Transport series.
 
 
Næringsstruktur. Andel sysselsatte etter næringsområde. Prosent. Valgt region.
[Collapse]0402 Kongsvinger
201020112012201320142015201620172018
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske2,72,93,33,33,13,13,32,62,6
05-09 Bergverk og Utvinning0,81,01,01,01,11,11,11,11,2
10-33 Industri6,26,25,85,55,65,04,95,15,6
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon1,41,31,31,31,31,42,01,81,7
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet6,86,76,77,47,17,46,97,06,9
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon16,516,015,516,014,814,413,914,113,7
49-53 Transport og lagring5,15,45,45,24,95,15,75,85,6
55-56 Overnatting og servering1,81,61,61,51,81,61,81,71,7
58-63 Informasjon og kommunikasjon3,03,03,02,92,73,43,03,03,0
64-66 Finansiering og forsikring0,80,70,70,70,70,70,60,50,5
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift4,54,64,34,54,54,54,44,54,9
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting5,95,66,35,45,85,35,75,65,7
84 Offentlig administrasjon, forsvar11,011,311,211,311,611,211,011,010,6
85 Undervisning7,47,77,57,67,67,77,97,87,7
86-88 Helse og sosialtjenester21,721,922,022,023,023,924,024,324,5
90-99 Personlig tjenesteyting3,83,73,83,94,13,23,53,63,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Utdanning og kompetanse

 
Sysselsatte med og uten høyere utdanning. Antall. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall sysselsatte etter utdanningsnivå 
Høy 
Ikke høy 
Kongsvinger20051 7656 285
Kongsvinger20061 8636 483
Kongsvinger20071 8946 574
Kongsvinger20081 9216 633
Kongsvinger20091 9716 115
Kongsvinger20102 0135 978
Kongsvinger20112 0275 848
Kongsvinger20122 1786 015
Kongsvinger20132 1795 832
Kongsvinger20142 2465 889
Kongsvinger20152 3295 642
Kongsvinger20162 3505 688
Kongsvinger20172 4365 765
Kongsvinger20182 5625 748
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel sysselsatt med og uten høyere utdanning. Prosent. Valgt region.
The chart showing Høy series, Ikke høy series.
 
 
 

   Pendling

 
Sysselsatte med bosted og arbeidssted i kommunen - og pendlere inn og ut av kommunen.  Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall sysselsatte etter bosted, arbeidssted og pendlere inn/ut av kommunene 
Sysselsatte med bosted i kommunen 
Pendlere ut av kommunen 
Pendlere inn til kommunen 
Sysselsatte med arbeids-sted i kommunen 
Pendlings balanse (Innpendlere minus Utpendlere) 
Kongsvinger20058 0092 3252 5788 262253
Kongsvinger20068 1932 3112 7138 595402
Kongsvinger20078 3032 3712 8828 814511
Kongsvinger20088 3782 3632 9338 948570
Kongsvinger20098 0682 3502 6728 390322
Kongsvinger20107 9122 3162 6978 293381
Kongsvinger20117 8432 3332 7138 223380
Kongsvinger20127 9162 3012 8158 430514
Kongsvinger20137 8362 3772 7558 214378
Kongsvinger20147 9202 3462 7968 370450
Kongsvinger20157 6782 2312 7758 222544
Kongsvinger20167 6872 2312 8818 337650
Kongsvinger20177 8402 2712 8968 465625
Kongsvinger20187 9182 2472 9278 598680
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Innpendling, utpendling og pendlingsbalanse.
Antall. Valgt region.

The chart showing Pendling Inn series, Pendling Ut series, Pendlingsbalanse series.
  Andel innpendlere og utpendlere.
 Prosent. Valgt region.

The chart showing Innpendling % series, Utpendling % series.
 
 
 

   Arbeidsledighet

 
Antall helt arbeidsledige etter måned. 2013-2018. Valgt region
2013201420152016201720182019
M01295337299290228224233
M02296370296284239229213
M03312353288280216232227
M04305316277248218218216
M052822862572201881740
M062703032612191761660
M073023163092291942110
M083213342552572092020
M093002902382242031740
M102802672331992011720
M112592422232042022020
M122682822412061902000
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Antall arbeidsledige. Måned. Valgt region
The chart showing 2016 series, 2017 series, 2018 series.
 
 
Arbeidsledige etter etnisk bakgrunn. Antall og andel.  Kvartaler. Valgt region.
Region/Kommune 
År Kvartal (Ascending)
Antall arbeidsledige innvandrere og etnisk norske 
Andel arbeidsledige innvandrere og etnisk norske. Prosent 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke-vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Kongsvinger2014_126810531743,711,97,416,0
Kongsvinger2014_22038316672,89,43,914,3
Kongsvinger2014_32349022683,210,35,215,2
Kongsvinger2014_41598121602,29,24,813,4
Kongsvinger2015_12019133582,810,47,812,9
Kongsvinger2015_21717823552,49,05,512,3
Kongsvinger2015_31787324492,58,45,711,0
Kongsvinger2015_41477124472,18,25,610,6
Kongsvinger2016_11818932572,69,97,412,3
Kongsvinger2016_21427326472,08,36,210,2
Kongsvinger2016_31747423512,48,05,510,1
Kongsvinger2016_41386418461,96,84,19,0
Kongsvinger2017_11538224582,18,55,411,1
Kongsvinger2017_21167017531,67,23,710,1
Kongsvinger2017_31367618581,97,53,910,4
Kongsvinger2017_41316417471,86,33,68,6
Kongsvinger2018_11457829492,07,86,48,9
Kongsvinger2018_21155516391,65,43,47,0
Kongsvinger2018_31386113482,05,92,98,2
Kongsvinger2018_41415620362,05,44,46,2
Kongsvinger2019_11456322412,05,94,76,8
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall arbeidsledige etter landbakgrunn.
Kvartaler . Valgt region
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Andel arbeidsledige etter landbakgrunn.
Prosent. Kvartaler. Valgt region

The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
 
 
 

   Innvandrere på arbeidsmarkedet

 
Sysselsatte etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall sysselsatte innvandrere og etnisk norske 
Andel sysselsatte innvandrere og etnisk norske Prosent 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke-vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Kongsvinger20086702813897 7088,003,354,6492,00
Kongsvinger20096302843467 4387,813,524,2992,19
Kongsvinger20106302883427 2827,963,644,3292,04
Kongsvinger20116433113327 2008,203,974,2391,80
Kongsvinger20127093313787 2078,964,184,7891,04
Kongsvinger20137493713787 0879,564,734,8290,44
Kongsvinger20147773963817 1439,815,004,8190,19
Kongsvinger20157783933856 90010,135,125,0189,87
Kongsvinger20168414064356 84610,945,285,6689,06
Kongsvinger20179024314716 93811,515,506,0188,49
Kongsvinger20189664395276 95212,205,546,6687,80
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall sysselsatte innvandrere i alt. Valgt region.
The chart showing Innvandrere series.
  Antall sysselsatte innvandrere etter landbakgrunn. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series.
 
 
Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselesatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Kongsvinger200864,564,860,569,955,2
Kongsvinger200961,962,853,066,045,6
Kongsvinger201060,561,352,366,544,3
Kongsvinger201159,360,350,064,341,3
Kongsvinger201259,260,250,862,743,5
Kongsvinger201358,259,449,463,940,5
Kongsvinger201458,459,649,265,938,9
Kongsvinger201558,459,649,265,938,9
Kongsvinger201656,857,750,565,641,5
Kongsvinger201757,758,551,966,843,1
Kongsvinger201858,659,254,965,748,2
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske.  Valgt region. Prosent
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Yrkesdeltakelse for ikke-vestlige innvandrere. Kvinner og menn. Valgt region. Prosent
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss