0491 Glåmdal
Arbeidsmarked  
Kommuner i valgt region er sammenliknet etter statistikk og nøkkeltall om arbeidsmarkedet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå  
Sortering etter andre kolonner - klikk på kolonneoverskriften
Andre statistikkområder finnes fra lenken i toppen.
Mer statistikk om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
 

  Sysselsetting og yrkesdeltakelse

 
Sysselsetting i alt - og endring fra 2000 til 2018
Region 
Antall sysselsatte 
Endring fra 2000 til 2018 
2018 
2000 
Antall (Descending)
Prosent 
0402 Kongsvinger8 5988 2143843,1
0418 Nord-Odal1 6621 43822413,7
0420 Eidskog1 9021 839631,6
0491 Glåmdal-region20 76020 871-111-2,3
0419 Sør-Odal2 4922 607-115-6,1
0423 Grue1 8142 003-189-7,7
0426 Våler1 4811 672-191-17,0
0425 Åsnes2 8113 098-287-11,8
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Yrkesdeltakelse etter alder. Sysselsatte per 100 innbyggere. Aldersgrupper. 2018
Region/Kommune 
Antall syssel-satte ialt 
Sysselsatte per 100 innbyggere i aldersgrupper: 
I alt (Descending)
15-74 
20-66 
20-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-74 
0419 Sør-Odal3 87049,163,673,163,178,480,162,321,2
0426 Våler1 72146,561,171,375,075,074,164,223,4
0418 Nord-Odal2 31046,060,871,668,079,877,359,217,0
0425 Åsnes3 30445,861,171,169,475,275,562,626,5
0491 Glåmdal-region23 95645,760,170,565,175,476,960,220,0
0420 Eidskog2 75045,058,968,566,671,075,958,919,9
0423 Grue2 08244,858,469,362,871,077,161,819,8
0402 Kongsvinger7 91944,458,769,461,875,176,657,516,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Yrkesdeltakelse for kvinner og menn. Sysselsatte per 100 innbyggere. Aldersgrupper. 2018
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner (Descending)
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
0419 Sør-Odal0445,752,659,567,668,877,4
0418 Nord-Odal0442,549,357,164,268,674,4
0425 Åsnes0442,549,157,664,567,674,6
0426 Våler0442,350,557,564,568,374,0
0491 Glåmdal-region0442,249,356,463,867,073,7
0423 Grue0441,748,055,761,067,671,0
0420 Eidskog0441,148,855,661,965,471,5
0402 Kongsvinger0440,848,254,562,965,873,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Offentlig og privat sektor

 
Sysselsatte i offentlig og privat sektor. Antall og andel. Valgt region. 2018.
Region/Kommune 
Andel offentlig/privat. Prosent 
Antall sysselsatte. Offentlig/privat 
Offentlig. (Descending)
Privat. 
Ialt 
Offentlig 
Privat 
0418 Nord-Odal43,1756,831 663718945
0402 Kongsvinger40,9559,058 5983 5215 077
0425 Åsnes40,3759,632 8141 1361 678
0491 Glåmdal-region39,0360,9720 7618 10312 658
0419 Sør-Odal36,9763,032 4919211 570
0420 Eidskog36,6163,391 9016961 205
0423 Grue33,7966,211 8146131 201
0426 Våler33,6566,351 480498982
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Næringsstruktur

 
Næringsstruktur. Andel sysselsatte etter næringsområde. Prosent. 2018
Region/Kommune 
Antall syssel-satte 
Andel av samlet sysselsetting. 2018. Prosent 
01-03 Primær næringer (Descending)
Olje - Bergverk 
10-33 Industri 
41-43 Bygg og Anlegg 
45-47 Varehandel 
49-53 Transport 
55-56 Overnatt Servering 
58-63 Infor masjon kommun ikasjon 
64-66 Bank Finans 
68-75 Teknisk tjen.yt Eiendoms drift 
77-82 Forretn messig tjen.yt 
84 Offentlig Adminis trasjon 
85 Under visning 
86-88 Helse og sosiale tjenester 
90-99 Personlig tjen.yt. 
  
0425 Åsnes2 81111,00,25,86,613,33,40,91,10,33,84,44,411,628,42,7 
0426 Våler1 48110,50,220,05,76,35,61,20,50,53,33,95,97,524,72,2 
0423 Grue1 81410,50,416,25,711,01,32,21,71,85,53,13,34,526,72,9 
0420 Eidskog1 9025,90,014,211,711,73,71,60,60,32,82,15,65,829,02,6 
0491 Glåmdal-region20 7605,80,610,07,712,14,91,91,70,63,84,27,28,026,03,2 
0418 Nord-Odal1 6625,80,012,99,29,39,31,60,21,41,12,27,57,629,31,9 
0419 Sør-Odal2 4924,90,414,310,311,24,44,10,40,61,62,73,49,923,85,2 
0402 Kongsvinger8 5982,61,25,66,913,75,61,73,00,54,95,710,67,724,53,4 
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Pendling

 
Andel innpendlere og utpendlere og pendlingsbalanse. 2018. Prosent
Region/Kommune 
Andel innpendlere og utpendlere. Prosent 
Innpendlere som andel av sysselsatte med arbeidssted i kommunen (%) (Descending)
Utpendlere som andel av sysselsatte bosatt i kommunen (%) 
Pendlingsbalanse - som andel av sysselsatte med arbeidssted i kommunen (%) 
0419 Sør-Odal39,561,0-55,3
0426 Våler38,947,4-16,3
0402 Kongsvinger34,028,47,9
0491 Glåmdal-region31,840,9-15,4
0423 Grue30,839,8-14,9
0418 Nord-Odal27,447,8-39,0
0425 Åsnes27,238,0-17,4
0420 Eidskog18,043,3-44,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Utdanningsnivå

 
Sysselsatte med og uten høyere utdanning. Antall og andel. 2018.
Region/Kommune 
Andel etter utdanningsnivå. Prosent 
Antall sysselsatte etter utdanningsnivå 
Høy (Descending)
Ikke høy 
Ialt 
Høy 
Ikke høy 
Uoppgitt 
0402 Kongsvinger30,869,28 5982 5625 748287
0425 Åsnes28,271,82 8147681 95987
0491 Glåmdal-region27,172,920 7615 44814 647664
0423 Grue25,374,61 8144411 30368
0419 Sør-Odal24,875,22 4915991 81873
0418 Nord-Odal22,977,01 6633741 25533
0426 Våler22,277,81 4803161 10658
0420 Eidskog21,179,11 9013881 45858
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Arbeidsledighet

 
Arbeidsledige. Antall og prosentandel av arbeidsstyrken. Juli 2019 og Juli 2018.
Region/Kommune 
Fylke 
Andel arbeidsledige. Juli. Prosent 
Antall arbeidsledige. Juli 
2019 (Descending)
2018 
2019 
2018 
Endring 2019/2018 
Eidskog043,02,2846321
Åsnes042,52,483812
Grue042,43,45173-22
Våler042,32,241392
Kongsvinger042,32,6193211-18
Kongsvinger-region042,22,3555572-17
Sør-Odal041,71,86771-4
Nord-Odal041,51,436342
Kilde: NAV og Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Innvandrere og arbeidsmarked

 
Arbeidsledige etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. Valgte regioner. 2. kvartal 2019.
Region/Kommune 
Andel arbeidsledige innvandrere og etnisk norske Prosent 
Antall arbeidsledige innvandrere og etnisk norske 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke-vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
0426 Våler14,215,011,71,42016422
0420 Eidskog7,21,916,52,51831563
0402 Kongsvinger6,55,07,71,9702446132
0425 Åsnes6,47,54,91,81510552
0491 Glåmdal-region6,35,47,71,81496679382
0423 Grue6,25,76,92,1127537
0418 Nord-Odal3,00,00,01,340028
0419 Sør-Odal2,92,83,01,3106448
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Sysselsatte etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. Valgte regioner. 2018.
Region/Kommune 
Andel sysselsatte innvandrere og etnisk norske Prosent*) 
Antall sysselsatte innvandrere og etnisk norske 
Inn-vandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke-vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
0402 Kongsvinger12,205,546,6687,809664395276 952
0491 Glåmdal-region9,075,133,9490,932 1731 22894521 783
0423 Grue8,555,383,1791,45178112661 905
0419 Sør-Odal8,355,223,1391,653232021213 547
0420 Eidskog7,965,352,6292,04219147722 531
0426 Våler7,675,981,6992,33132103291 589
0425 Åsnes6,994,152,8593,01231137943 072
0418 Nord-Odal5,373,811,5694,6312488362 187
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Målt som andel av samlet antall syssesatte
 
 
Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. 2018.
Region/Kommune 
Sysselesatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
0419 Sør-Odal63,661,266,753,863,8
0418 Nord-Odal60,858,863,849,361,0
0425 Åsnes61,156,160,151,161,5
0423 Grue58,555,861,548,258,8
0426 Våler61,155,059,243,961,6
0402 Kongsvinger58,654,965,748,259,2
0420 Eidskog58,851,358,840,759,5
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss