0402 Kongsvinger
Bedrifter  
Statistikk og nøkkeltall om bedrifter og foretak. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken. 
Mer statistikk om Bedrifter og foretak på www.kommuneprofilen.no  
 

  Bedriftsbestand > Utvikling 2005-2018

 
Antall bedrifter i alt for valgt region. 
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall bedrifter 
Endring fra forrige år 
%-Andel av bedriftsbestanden i: 
Bedrifter per 100 innb 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger20051 626352,20,3778,389,41
Kongsvinger20061 62930,20,3618,239,46
Kongsvinger20071 673442,70,3568,279,71
Kongsvinger20081 68070,40,3608,459,68
Kongsvinger20091 676-4-0,20,3598,449,67
Kongsvinger20101 704281,70,3548,439,81
Kongsvinger20111 717130,80,3538,489,85
Kongsvinger20121 716-1-0,10,3528,509,79
Kongsvinger20131 8191036,00,3548,7710,31
Kongsvinger20141 905864,70,3628,9010,69
Kongsvinger20151 983784,10,3629,0011,09
Kongsvinger20161 941-42-2,10,3478,7610,88
Kongsvinger20171 934-7-0,40,3428,6710,83
Kongsvinger20181 932-2-0,10,3358,5710,77
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Årlig endring i antall bedrifter
The chart showing Series 1 series.
 
 
 

  Bedriftsstruktur etter næring

 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter næringsområde.
[Collapse]0402 Kongsvinger
201020112012201320142015201620172018
Bedrifter i alt1 7041 7171 7161 8191 9051 9831 9411 9341 932
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske325331331339359378380356339
05-09 Bergverk og Utvinning333333443
10-33 Industri687270687071687172
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon151617171616151415
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet197180185218251264226207214
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon296300298294293289284299306
49-53 Transport og lagring848489918384787873
55-56 Overnatting og servering393734374240384039
58-63 Informasjon og kommunikasjon394948465261635957
64-66 Finansiering og forsikring15151310810131211
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift252262269283296326321335342
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting797267789295928483
84 Offentlig administrasjon, forsvar212019202018181920
85 Undervisning313434444243545554
86-88 Helse og sosialtjenester129136134143158159154161165
90-99 Personlig tjenesteyting110105102124115122132138136
00 Uoppgitt næring113454123
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i utvalgte næringer. 2018. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
  Antall bedrifter i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
 
 
Bedriftsstruktur. Andel bedrifter etter næringsområde. Prosent.
[Collapse]0402 Kongsvinger
201020112012201320142015201620172018
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske19,119,319,318,618,819,119,618,417,5
05-09 Bergverk og Utvinning0,20,20,20,20,20,20,20,20,2
10-33 Industri4,04,24,13,73,73,63,53,73,7
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon0,90,91,00,90,80,80,80,70,8
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet11,610,510,812,013,213,311,610,711,1
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon17,417,517,416,215,414,614,615,515,8
49-53 Transport og lagring4,94,95,25,04,44,24,04,03,8
55-56 Overnatting og servering2,32,22,02,02,22,02,02,12,0
58-63 Informasjon og kommunikasjon2,32,92,82,52,73,13,23,13,0
64-66 Finansiering og forsikring0,90,90,80,50,40,50,70,60,6
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift14,815,315,715,615,516,416,517,317,7
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting4,64,23,94,34,84,84,74,34,3
84 Offentlig administrasjon, forsvar1,21,21,11,11,00,90,91,01,0
85 Undervisning1,82,02,02,42,22,22,82,82,8
86-88 Helse og sosialtjenester7,67,97,87,98,38,07,98,38,5
90-99 Personlig tjenesteyting6,56,15,96,86,06,26,87,17,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter detaljert næring.
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Bedrifter etter størrelse

 
OBS: Det er et brudd i SSBs statistikk fra 2016. Endringer i SSBs registergrunnlag gjør at flere bedrifter er registrert uten sysselsatte i 2016 enn tidligere - og (tilsvarende) færre bedrifter er registrert med 1-4 sysselsatte.
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Bedrifter ialt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Antall 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
Kongsvinger20051 6261 00031414180592282
Kongsvinger20061 62998333514086551992
Kongsvinger20071 6731 02533414583591692
Kongsvinger20081 6801 01433515781652062
Kongsvinger20091 676997330167926016113
Kongsvinger20101 7041 01534215999621773
Kongsvinger20111 7171 03633217280711862
Kongsvinger20121 7161 04134314988691772
Kongsvinger20131 8191 111360153101662062
Kongsvinger20141 9051 175373150113652342
Kongsvinger20151 9831 238382156107712342
Kongsvinger20161 9411 273303142117702952
Kongsvinger20171 9341 260300161106702872
Kongsvinger20181 9321 240316158105772772
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
  Andel bedrifter etter antall sysselsatte. Prosent
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
 
 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Valgt region. Prosent
Region 
År (Ascending)
Bedrifter i alt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Prosent 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
Kongsvinger20051 62661,519,38,74,93,631,350,490,12
Kongsvinger20061 62960,320,68,65,33,381,170,550,12
Kongsvinger20071 67361,320,08,75,03,530,960,540,12
Kongsvinger20081 68060,419,99,34,83,871,190,360,12
Kongsvinger20091 67659,519,710,05,53,580,950,660,18
Kongsvinger20101 70459,620,19,35,83,641,000,410,18
Kongsvinger20111 71760,319,310,04,74,141,050,350,12
Kongsvinger20121 71660,720,08,75,14,020,990,410,12
Kongsvinger20131 81961,119,88,45,63,631,100,330,11
Kongsvinger20141 90561,719,67,95,93,411,210,210,10
Kongsvinger20151 98362,419,37,95,43,581,160,200,10
Kongsvinger20161 94165,615,67,36,03,611,490,260,10
Kongsvinger20171 93465,115,58,35,53,621,450,360,10
Kongsvinger20181 93264,216,48,25,43,991,400,360,10
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Nyetablerte foretak

 
Antall nyetablerte foretak ialt og per 100 foretak og per 100 innbyggere.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak i alt 
Nye foretak per: 
100 foretak 
100 innbyg-gere 
Kongsvinger200512112,170,70
Kongsvinger200616416,090,95
Kongsvinger200713912,850,81
Kongsvinger200812511,200,72
Kongsvinger20091089,410,62
Kongsvinger201013811,970,79
Kongsvinger201112410,460,71
Kongsvinger201216914,440,96
Kongsvinger201318314,881,04
Kongsvinger201417813,731,00
Kongsvinger201515311,990,86
Kongsvinger201615912,570,89
Kongsvinger201716813,210,94
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
Antall nyetablerte foretak i alt. Valgt region.
The chart showing Series 1 series.
 
 
Nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Antall. Valgt region.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak etter organisasjonsform 
AS 
Enk 
NUF 
Ansv 
DA 
Kongsvinger200847941124
Kongsvinger200934651316
Kongsvinger201035921007
Kongsvinger201132801904
Kongsvinger201284791902
Kongsvinger201382773114
Kongsvinger201462843523
Kongsvinger20156395404
Kongsvinger20166889402
Kongsvinger20176398203
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall nyetablerte foretak etter organisasjonsform.
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
  Andel nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Prosent
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
 
 
Nyetablerte foretak etter næring. Antall.
[Collapse]0402 Kongsvinger
20102011201220132014201520162017
Bedrifter i alt145136185197186166164170
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske00000000
05-09 Bergverk og Utvinning00200100
10-33 Industri84798674
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon10010101
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet1923334537261921
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon1926252229213226
49-53 Transport og lagring49998655
55-56 Overnatting og servering5731051054
58-63 Informasjon og kommunikasjon9431212894
64-66 Finansiering og forsikring41000200
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift3424333433252731
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting7723171020713
84 Offentlig administrasjon, forsvar00000000
85 Undervisning3173812711
86-88 Helse og sosialtjenester15912141071110
90-99 Personlig tjenesteyting1416231418182819
00 Uoppgitt næring355783721
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall nyetablerte foretak i utvalgte næringer. 2017. Valgt region
The chart showing Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
  Antall nyetablerte foretak i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.