0402 Kongsvinger
Bedrifter  
Statistikk og nøkkeltall om bedrifter og foretak. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken. 
Mer statistikk om Bedrifter og foretak på www.kommuneprofilen.no  
 

  Bedriftsbestand > Utvikling 2005-2019

 
Antall bedrifter i alt for valgt region. 
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall bedrifter 
Endring fra forrige år 
%-Andel av bedriftsbestanden i: 
Bedrifter per 100 innb 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Årlig endring i antall bedrifter
The chart showing Series 1 series.
 
 
 

  Bedriftsstruktur etter næring

 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter næringsområde.
Grand Total
Bedrifter i alt0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske0
05-09 Bergverk og Utvinning0
10-33 Industri0
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon0
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet0
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon0
49-53 Transport og lagring0
55-56 Overnatting og servering0
58-63 Informasjon og kommunikasjon0
64-66 Finansiering og forsikring0
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift0
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting0
84 Offentlig administrasjon, forsvar0
85 Undervisning0
86-88 Helse og sosialtjenester0
90-99 Personlig tjenesteyting0
00 Uoppgitt næring0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i utvalgte næringer. 2019. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
  Antall bedrifter i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
 
 
Bedriftsstruktur. Andel bedrifter etter næringsområde. Prosent.
Grand Total
I alt0,0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske0,0
05-09 Bergverk og Utvinning0,0
10-33 Industri0,0
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon0,0
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet0,0
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon0,0
49-53 Transport og lagring0,0
55-56 Overnatting og servering0,0
58-63 Informasjon og kommunikasjon0,0
64-66 Finansiering og forsikring0,0
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift0,0
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting0,0
84 Offentlig administrasjon, forsvar0,0
85 Undervisning0,0
86-88 Helse og sosialtjenester0,0
90-99 Personlig tjenesteyting0,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter detaljert næring.
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Bedrifter etter størrelse

 
OBS: Det er et brudd i SSBs statistikk fra 2016. Endringer i SSBs registergrunnlag gjør at flere bedrifter er registrert uten sysselsatte i 2016 enn tidligere - og (tilsvarende) færre bedrifter er registrert med 1-4 sysselsatte.
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Bedrifter ialt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Antall 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
  Andel bedrifter etter antall sysselsatte. Prosent
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
 
 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Valgt region. Prosent
Region 
År (Ascending)
Bedrifter i alt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Prosent 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Nyetablerte foretak

 
Antall nyetablerte foretak ialt og per 100 foretak og per 100 innbyggere.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak i alt 
Nye foretak per: 
100 foretak 
100 innbyg-gere 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
Antall nyetablerte foretak i alt. Valgt region.
The chart showing Series 1 series.
 
 
Nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Antall. Valgt region.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak etter organisasjonsform 
AS 
Enk 
NUF 
Ansv 
DA 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall nyetablerte foretak etter organisasjonsform.
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
  Andel nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Prosent
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
 
 
Nyetablerte foretak etter næring. Antall.
Grand Total
Bedrifter i alt0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske0
05-09 Bergverk og Utvinning0
10-33 Industri0
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon0
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet0
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon0
49-53 Transport og lagring0
55-56 Overnatting og servering0
58-63 Informasjon og kommunikasjon0
64-66 Finansiering og forsikring0
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift0
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting0
84 Offentlig administrasjon, forsvar0
85 Undervisning0
86-88 Helse og sosialtjenester0
90-99 Personlig tjenesteyting0
00 Uoppgitt næring0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall nyetablerte foretak i utvalgte næringer. 2018. Valgt region
The chart showing Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
  Antall nyetablerte foretak i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
 
 
 

  Nyetablerte foretaks overlevelse og betydning

 
Nyetablerte foretak i årene 2005-2015 etter antall overlevelsesår. Valgt region. Antall foretak
Region 
År (Ascending)
Nyetablerte foretak i alt 
Overlevelse 
1 år 
2 år 
3 år 
4 år 
5 år 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Foretak etablert i 2011 etter antall overlevelsesår. Valgt region. Prosent
The chart showing 1 år series, 2 år series, 3 år series, 4 år series, 5 år series.
  Nyetablerte foretak i årene 2005-2015 - som har overlevd i 1år, 3år og 5år.  Valgt region. Prosent
The chart showing 1 år series, 3 år series, 5 år series.
 
 
Tabellene nedenfor viser hvor mange foretak som er etablert de 3 siste årene før opptellingsåret - og hvor stor andel av den samlede foretaksbestanden disse utgjør.
 
Antall og andel foretak etablert i 3 siste år- sett i forhold til samlet foretaksbestand. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Foretak i alt 
Foretak etablert 3 siste år 
Antall 
Andel 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall foretak etablert siste 3 år
The chart showing Antall foretak 3 år gamle series.
  Andel foretak etablert siste 3 år
The chart showing Andel foretak 3 år gamle series.
 
 
Tabellene nedenfor viser hvor mange sysselsatte som finnes i foretak som er etablert de 3 siste årene før opptellingsåret - og hvor stor andel disse utgjør av den samlede sysselsettingen i opptellingsåret.
 
Antall sysselsatte i foretak etablert siste 3 år - sett i forhold til samlet sysselsetting. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Syssel satte i alt 
Sysselsatte i foretak etablert siste 3 år 
Antall 
Andel 
No data to display
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall sysselsatte i foretak etablert siste 3 år. Valgt region
The chart showing Antall sysselsatte i 3 år gamle foretak series.
  Andel sysselsatte i foretak etablert siste 3 år. Valgt region
The chart showing Andel sysselsatt i 3 år gamle foretak series.
 
 
 

  Styre og ledelse

 
Menn og kvinner i leder-roller i nyetablerte enkeltperson-foretak. Antall og andel kvinner. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Menn 
Kvinner 
Andel kvinner 
Prosent 
Kongsvinger2008462736,99
Kongsvinger2009392236,07
Kongsvinger2010583134,83
Kongsvinger2011532128,38
Kongsvinger2012532532,05
Kongsvinger2013492735,53
Kongsvinger2014463744,58
Kongsvinger2015633032,26
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel kvinner i leder-roller i nye enkeltpersonforetak. Prosent. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss