0402 Kongsvinger
Bedrifter  
Statistikk og nøkkeltall om bedrifter og foretak. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken. 
Mer statistikk om Bedrifter og foretak på www.kommuneprofilen.no  
 

  Bedriftsbestand > Utvikling 2005-2019

 
Antall bedrifter i alt for valgt region. 
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall bedrifter 
Endring fra forrige år 
%-Andel av bedriftsbestanden i: 
Bedrifter per 100 innb 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Kongsvinger20051 626352,20,3778,389,41
Kongsvinger20061 62930,20,3618,239,46
Kongsvinger20071 673442,70,3568,279,71
Kongsvinger20081 68070,40,3608,459,68
Kongsvinger20091 676-4-0,20,3598,449,67
Kongsvinger20101 704281,70,3548,439,81
Kongsvinger20111 717130,80,3538,489,85
Kongsvinger20121 716-1-0,10,3528,509,79
Kongsvinger20131 8191036,00,3548,7710,31
Kongsvinger20141 905864,70,3628,9010,69
Kongsvinger20151 983784,10,3629,0011,09
Kongsvinger20161 941-42-2,10,3478,7610,88
Kongsvinger20171 934-7-0,40,3428,6710,83
Kongsvinger20181 932-2-0,10,3358,5710,77
Kongsvinger20191 93860,30,3338,5510,87
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Årlig endring i antall bedrifter
The chart showing Series 1 series.
 
 
 

  Bedriftsstruktur etter næring

 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter næringsområde.
[Collapse]0402 Kongsvinger
2010201120122013201420152016201720182019
Bedrifter i alt1 7041 7171 7161 8191 9051 9831 9411 9341 9321 938
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske325331331339359378380356339328
05-09 Bergverk og Utvinning3333334433
10-33 Industri68727068707168717272
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon15161717161615141514
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet197180185218251264226207214222
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon296300298294293289284299306280
49-53 Transport og lagring84848991838478787372
55-56 Overnatting og servering39373437424038403941
58-63 Informasjon og kommunikasjon39494846526163595757
64-66 Finansiering og forsikring1515131081013121112
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift252262269283296326321335342352
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting79726778929592848392
84 Offentlig administrasjon, forsvar21201920201818192021
85 Undervisning31343444424354555451
86-88 Helse og sosialtjenester129136134143158159154161165167
90-99 Personlig tjenesteyting110105102124115122132138136153
00 Uoppgitt næring1134541231
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter i utvalgte næringer. 2019. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
  Antall bedrifter i utvalgte næringer. Valgt region
The chart showing Jord/Skog/Fiske series, Industri series, Bygg og Anlegg series, Varehandel series, Transport series, Informasjon series, Tekn.tjen/Eiendom series, Forr.tjen series, Undervisning series, Helse/Sosial series, Overnatt/Servering series, Priv.tjen series.
 
 
Bedriftsstruktur. Andel bedrifter etter næringsområde. Prosent.
[Collapse]0402 Kongsvinger
2010201120122013201420152016201720182019
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske19,119,319,318,618,819,119,618,417,516,9
05-09 Bergverk og Utvinning0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,2
10-33 Industri4,04,24,13,73,73,63,53,73,73,7
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon0,90,91,00,90,80,80,80,70,80,7
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet11,610,510,812,013,213,311,610,711,111,5
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon17,417,517,416,215,414,614,615,515,814,4
49-53 Transport og lagring4,94,95,25,04,44,24,04,03,83,7
55-56 Overnatting og servering2,32,22,02,02,22,02,02,12,02,1
58-63 Informasjon og kommunikasjon2,32,92,82,52,73,13,23,13,02,9
64-66 Finansiering og forsikring0,90,90,80,50,40,50,70,60,60,6
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift14,815,315,715,615,516,416,517,317,718,2
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting4,64,23,94,34,84,84,74,34,34,7
84 Offentlig administrasjon, forsvar1,21,21,11,11,00,90,91,01,01,1
85 Undervisning1,82,02,02,42,22,22,82,82,82,6
86-88 Helse og sosialtjenester7,67,97,87,98,38,07,98,38,58,6
90-99 Personlig tjenesteyting6,56,15,96,86,06,26,87,17,07,9
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Bedriftsstruktur. Antall bedrifter etter detaljert næring.
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Bedrifter etter størrelse

 
OBS: Det er et brudd i SSBs statistikk fra 2016. Endringer i SSBs registergrunnlag gjør at flere bedrifter er registrert uten sysselsatte i 2016 enn tidligere - og (tilsvarende) færre bedrifter er registrert med 1-4 sysselsatte.
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Bedrifter ialt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Antall 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
Kongsvinger20051 6261 00031414180592282
Kongsvinger20061 62998333514086551992
Kongsvinger20071 6731 02533414583591692
Kongsvinger20081 6801 01433515781652062
Kongsvinger20091 676997330167926016113
Kongsvinger20101 7041 01534215999621773
Kongsvinger20111 7171 03633217280711862
Kongsvinger20121 7161 04134314988691772
Kongsvinger20131 8191 111360153101662062
Kongsvinger20141 9051 175373150113652342
Kongsvinger20151 9831 238382156107712342
Kongsvinger20161 9411 273303142117702952
Kongsvinger20171 9341 260300161106702872
Kongsvinger20181 9321 240316158105772772
Kongsvinger20191 9381 244314165105742862
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall bedrifter etter antall sysselsatte
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
  Andel bedrifter etter antall sysselsatte. Prosent
The chart showing 1-4 series, 5-9 series, 10-19 series, 20-49 series, 50+ series.
 
 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Valgt region. Prosent
Region 
År (Ascending)
Bedrifter i alt 
Bedrifter etter antall sysselsatte. Andel. Prosent 
Ingen 
1-4 
5-9 
10-19 
20-49 
50-99 
100-249 
250+ 
Kongsvinger20051 62661,519,38,74,93,631,350,490,12
Kongsvinger20061 62960,320,68,65,33,381,170,550,12
Kongsvinger20071 67361,320,08,75,03,530,960,540,12
Kongsvinger20081 68060,419,99,34,83,871,190,360,12
Kongsvinger20091 67659,519,710,05,53,580,950,660,18
Kongsvinger20101 70459,620,19,35,83,641,000,410,18
Kongsvinger20111 71760,319,310,04,74,141,050,350,12
Kongsvinger20121 71660,720,08,75,14,020,990,410,12
Kongsvinger20131 81961,119,88,45,63,631,100,330,11
Kongsvinger20141 90561,719,67,95,93,411,210,210,10
Kongsvinger20151 98362,419,37,95,43,581,160,200,10
Kongsvinger20161 94165,615,67,36,03,611,490,260,10
Kongsvinger20171 93465,115,58,35,53,621,450,360,10
Kongsvinger20181 93264,216,48,25,43,991,400,360,10
Kongsvinger20191 93864,216,28,55,43,821,440,310,10
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Nyetablerte foretak

 
Antall nyetablerte foretak ialt og per 100 foretak og per 100 innbyggere.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak i alt 
Nye foretak per: 
100 foretak 
100 innbyg-gere 
Kongsvinger200512112,170,70
Kongsvinger200616416,090,95
Kongsvinger200713912,850,81
Kongsvinger200812511,200,72
Kongsvinger20091089,410,62
Kongsvinger201013811,970,79
Kongsvinger201112410,460,71
Kongsvinger201216914,440,96
Kongsvinger201318314,881,04
Kongsvinger201417813,731,00
Kongsvinger201515311,990,86
Kongsvinger201615912,570,89
Kongsvinger201716813,210,94
Kongsvinger201815712,340,88
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
Antall nyetablerte foretak i alt. Valgt region.
The chart showing Series 1 series.
 
 
Nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Antall. Valgt region.
Region 
År (Ascending)
Nye foretak etter organisasjonsform 
AS 
Enk 
NUF 
Ansv 
DA 
Kongsvinger200847941124
Kongsvinger200934651316
Kongsvinger201035921007
Kongsvinger201132801904
Kongsvinger201284791902
Kongsvinger201382773114
Kongsvinger201462843523
Kongsvinger20156395404
Kongsvinger20166889402
Kongsvinger20176398203
Kongsvinger20185896102
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall nyetablerte foretak etter organisasjonsform.
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
  Andel nyetablerte foretak etter organisasjonsform. Prosent
The chart showing AS series, Enk series, NUF series, Ansv series, DA series.
 
 
Nyetablerte foretak etter næring. Antall.
[Collapse]0402 Kongsvinger
201020112012201320142015201620172018
Bedrifter i alt145136185197186166164170158
01-03 Jordbruk, skogbruk, fiske000000000
05-09 Bergverk og Utvinning002001000
10-33 Industri847986747
35-39 Elektrisitet, vann, renovasjon100101010
41-43 Bygge og anleggsvirksomhet192333453726192126
45-47 Varehandel, motorvognreparasjon192625222921322612
49-53 Transport og lagring499986554
55-56 Overnatting og servering57310510544
58-63 Informasjon og kommunikasjon94312128947
64-66 Finansiering og forsikring410002002
68-75 Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift342433343325273126
77-82 Forretningsmessig tjenesteyting772317102071313
84 Offentlig administrasjon, forsvar000000000
85 Undervisning317381271112
86-88 Helse og sosialtjenester1591214107111011
90-99 Personlig tjenesteyting141623141818281925
00 Uoppgitt næring3557837219