Hedmark
Pendling og arbeidsreiser mellom kommuner  
Kommuner i valgt region er sammenliknet etter nøkkeltall om pendling og arbeidsreiser. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken.
Mer statistikk om arbeidsmarked på www.kommuneprofilen.no  
 
Velg regionalt nivå  >>>

 
 
 

  Pendling - inn og ut

 
Andel innpendlere og utpendlere og pendlingsbalanse. Valgt region. 2017. Prosent
Region/Kommune 
Andel innpendlere og utpendlere. Prosent 
Innpendlere som andel av sysselsatte med arbeidssted i kommunen (%) (Descending)
Utpendlere som andel av sysselsatte bosatt i kommunen (%) 
Pendlingsbalanse - som andel av sysselsatte med arbeidssted i kommunen (%) 
Hamar53,939,224,2
Stange43,859,6-39,2
Sør-Odal38,861,0-57,0
Løten38,469,3-100,4
Våler37,948,0-19,4
Tolga34,747,6-24,6
Kongsvinger34,229,07,4
Alvdal32,628,55,7
Ringsaker32,041,6-16,5
Grue31,439,5-13,4
Tynset28,021,58,2
Nord-Odal27,248,0-40,1
Åsnes26,938,1-18,1
Elverum26,027,4-1,9
Os25,347,5-42,2
Stor-Elvdal19,427,1-10,6
Åmot19,328,9-13,6
Eidskog18,744,8-47,2
Rendalen15,335,3-30,9
Engerdal14,125,9-15,9
Trysil10,716,8-7,3
Folldal7,627,0-26,6
  Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall pendlere inn og ut av kommunen og pendlingsbalanse. Valgte regioner. 2017.
Region/Kommune 
Antall pendlere inn/ut av kommunene 
Pendlere inn til kommunen (Descending)
Pendlere ut av kommunen 
Pendlings balanse (Innpendlere minus Utpendlere) 
Hamar10 5905 8324 758
Ringsaker4 6176 999-2 382
Stange3 1355 942-2 807
Kongsvinger2 8962 271625
Elverum2 5722 764-192
Sør-Odal9492 344-1 395
Tynset883623260
Åsnes7341 228-494
Løten7042 543-1 839
Grue580827-247
Våler527796-269
Nord-Odal4441 100-656
Alvdal44136477
Åmot354604-250
Eidskog3501 233-883
Trysil305513-208
Tolga217371-154
Stor-Elvdal187289-102
Os185493-308
Rendalen95287-192
Engerdal73155-82
Folldal46208-162
  Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss