0402 Kongsvinger
Samferdsel  
Statistikk og nøkkeltall om transport og samferdsel.
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg andre statistikkområder fra topplenken.
Mer statistikk om Samferdsel og transport på www.kommuneprofilen.no  
 

  Biler og biltetthet

 
Antall personbiler ialt og per 1000 innbyggere
Region/Kommune 
År (Ascending)
Personbiler 
Antall 
Per 1000 innb 
Kongsvinger20058 437488
Kongsvinger20068 579498
Kongsvinger20078 755508
Kongsvinger20088 831509
Kongsvinger20098 977518
Kongsvinger20109 106524
Kongsvinger20119 330535
Kongsvinger20129 510543
Kongsvinger20139 680549
Kongsvinger20149 729546
Kongsvinger20159 926555
Kongsvinger201610 153569
Kongsvinger201710 423584
Kongsvinger201810 455583
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Personbiltetthet. Antall personbiler per 1000 innbyggere

The chart showing Bensin series.
 
 
Antall personbiler. Valgt region
The chart showing Bensin series.
  Antall biler etter type. Valgt region.
The chart showing Varebil series, Lastebil series, Kombinerte series.
 
 
Kjøretøyer etter type. Antall og per 1000 innbyggere. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall kjøretøyer etter type 
Kjøretøyer per 1000 innbyggere 
Varebil 
Lastebil 
KombinertBil 
Varebil 
Lastebiler 
KombinertBil 
Kongsvinger20051 106257368641521
Kongsvinger20061 162261331671519
Kongsvinger20071 229265299711517
Kongsvinger20081 292239273741416
Kongsvinger20091 306241238751414
Kongsvinger20101 351247220781413
Kongsvinger20111 396250205801412
Kongsvinger20121 476258184841511
Kongsvinger20131 50025716685159
Kongsvinger20141 54926814787158
Kongsvinger20151 54425713386147
Kongsvinger20161 59325011089146
Kongsvinger20171 5852499889145
Kongsvinger20181 6092418190135
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Personbiler etter type drivstoff

 
Personbiler etter type drivstoff. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall personbiler etter type drivstoff 
Andel personbiler etter type drivstoff (%) 
Ialt 
Bensin 
Diesel 
EL 
Bensin 
Diesel 
EL 
No data to display
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Personbiler etter type drivstoff. Valgt region. Prosent
The chart showing Bensin series, Diesel series, EL series.
  Antall personbiler etter type drivstoff. Valgt region
The chart showing Bensin series, Diesel series, EL series.
 
 
 

  Personbiler etter fabrikkmerke

 
Personbilbestand etter bilmerke. Antall biler og markedsandel. 2018. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Bilmerke 
Antall og markedsandel 
Antall (Descending)
Markedsandel (%) 
Kongsvinger2018Volkswagen1 38813,3
Kongsvinger2018Toyota1 38013,2
Kongsvinger2018Volvo1 09610,5
Kongsvinger2018Ford6326,0
Kongsvinger2018Mercedes-Benz6105,8
Kongsvinger2018BMV5785,5
Kongsvinger2018Audi5355,1
Kongsvinger2018Peugeot5174,9
Kongsvinger2018Skoda4224,0
Kongsvinger2018Nissan4013,8
Kongsvinger2018Opel3983,8
Kongsvinger2018Mitsubishi2702,6
Kongsvinger2018Citroen2612,5
Kongsvinger2018Hyundai2492,4
Kongsvinger2018Mazda2362,3
Kongsvinger2018Subaru2122,0
Kongsvinger2018Suzuki1581,5
Kongsvinger2018Kia1521,5
Kongsvinger2018Saab1191,1
Kongsvinger2018Chevrolet1011,0
Kongsvinger2018Renault950,9
Kongsvinger2018Honda920,9
Kongsvinger2018Tesla570,5
Kongsvinger2018Fiat260,2
Kongsvinger2018Land Rover00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Personbiler etter merke. Markedsandel i valgt region. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
  Antall personbiler etter merke i valgt region. 2018. Antall
The chart showing Series 1 series.
 
 
Personbilbestand etter bilmerke. Antall biler. Valgt region
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Personbilenes kjørelengde

 
Årlig kjørelengde med personbil. Samlet kjørelengde og per bil og per innbygger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Samlet kjørelengde. Mil. km. 
Kjørelengde per personbil og per innbygger (km) 
Per personbil 
Per innbygger 
Kongsvinger2010141,514 3578 129
Kongsvinger2011143,714 1738 221
Kongsvinger2012144,814 0018 237
Kongsvinger2013143,013 6488 065
Kongsvinger2014140,013 3287 842
Kongsvinger2015141,813 2197 940
Kongsvinger2016144,513 1788 097
Kongsvinger2017147,013 0398 214
Kongsvinger2018148,712 9938 317
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Kjørte kilometer per personbil og per innbygger. Valgt region
The chart showing Per personbil series, Per innbygger series.
  Kjørte kilometer med personbil i alt. Valgt region. Mill.Km
The chart showing Bensin series.
 
 
 

  Veglengder

 
Offentlige veier etter type - og private veier. Kilometer. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Offentlige veier etter type vei. Kilometer 
Private veier. Km 
Offentlig vei i alt 
Europavei Riksvei 
Fylkesvei 
Kommunal vei 
Kongsvinger201047283211178376
Kongsvinger201147283211178377
Kongsvinger201247283211178377
Kongsvinger201347283211178485
Kongsvinger201447789210178484
Kongsvinger201547789210178485
Kongsvinger201648184216181484
Kongsvinger201748184216181486
Kongsvinger201848184216181488
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Offentlige og private veier. Km. Valgt region
The chart showing Offentlig series, Privat series.
  Offentlig vei per kjøretøy og per innbygger. Meter
The chart showing Per bil series, Per innbygger series.
 
 
Gang- og sykkelveier. Samlet lengde - og lengde per innbygger og per km offentlig bilvei.  Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Gang og sykkel veier. Samlet lengde. Km 
Gang og sykkelveier per innbygger og per bilvei: 
Meter per innbygger 
Per km offentlig vei 
Kongsvinger2010543,11114,41
Kongsvinger2011553,15116,53
Kongsvinger2012573,25120,76
Kongsvinger2013583,29122,88
Kongsvinger2014583,25121,59
Kongsvinger2015583,24121,59
Kongsvinger2016603,36124,74
Kongsvinger2017623,47128,90
Kongsvinger2018643,57133,06
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Gang og sykkelveier. Samlet lengde. Km. Valgt region
The chart showing Bensin series.
  Gang og sykkelveier. Meter per innbygger. Valgt region
The chart showing Bensin series.
 
 
 

  Vegtrafikkulykker

 
Drepte og skadde i veitrafikkulykker
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall personer drept og skadd i veitrafikkulykker 
Drepte og skadde 
Drepte 
Skadde 
Kongsvinger200526125
Kongsvinger200641140
Kongsvinger200732131
Kongsvinger200837334
Kongsvinger200945144
Kongsvinger201034034
Kongsvinger201144143
Kongsvinger201246145
Kongsvinger201322022
Kongsvinger201426224
Kongsvinger201520020
Kongsvinger201630129
Kongsvinger201724024
Kongsvinger201821021
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Drepte og skadde i veitrafikkulykker
The chart showing Bensin series.
 
 
Ulykkesrisiko. Drepte og skadde i veitrafikkulykker i forhold til befolkning, kjøretøybestand og veglengde
Region/Kommune 
År (Ascending)
Drepte og skadde per: 
Drepte per: 
Innbygger 
Kjøretøy 
Veglengde 
100000 innb 
Kjøretøy 
Veglengde 
Kongsvinger20051512292295,88,88,8
Kongsvinger20062383543545,88,68,6
Kongsvinger20071852692695,88,48,4
Kongsvinger200821330630617,324,824,8
Kongsvinger20092593663665,88,18,1
Kongsvinger20101952732730,00,00,0
Kongsvinger20112523483485,77,97,9
Kongsvinger20122623553555,77,77,7
Kongsvinger20131241681680,00,00,0
Kongsvinger201414619619611,215,115,1
Kongsvinger20151121481480,00,00,0
Kongsvinger20161682172175,67,27,2
Kongsvinger20171341711710,00,00,0
Kongsvinger20181171501500,00,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Drepte og skadde per innbygger, per kjøretøy og per veglengde. Valgt region
The chart showing Per innbygger series, Per kjøretøy series, Per veglengde series.
  Drepte og skadde i veitrafikkulykker. Årlig gjennomsnitt
The chart showing Bensin series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss