KommuneProfilen ... Statistikk og Nøkkeltall for din kommune    

Skip Navigation Links
> Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet  
Modulen viser et utvalg regionale nøkkeltall om Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg kommune i det grå feltet nedenfor.
For å avgrense valget kan du først velge fylke i valgboksen til venstre.
Moduler for andre temaområder finnes fra den blå menyen ovenfor.
Flere og mer omfattende moduler om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
Skip Navigation Links
DinKommune
Sammenlikne
 
  
    Velg fylke >>
   

   
 
Velg region/kommune  >>>


 

  Sysselsettingsandel

 
Tabell 1.1. Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall syssel-satte 
Sysselsatte per 100 innbyggere: 
I alt 
15-74 
15-19 
20-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-74 
20-66 
Landet20052 308 00049,768,334,670,380,982,663,514,976,6
Landet20062 389 00051,069,937,172,982,783,664,817,078,1
Landet20072 484 00052,471,545,775,783,484,166,018,979,0
Landet20082 525 00052,671,543,774,583,784,566,319,679,1
Landet20092 497 00051,469,638,169,781,883,665,720,077,5
Landet20102 517 00051,269,037,668,981,283,165,420,276,9
Landet20112 562 00051,469,037,169,181,483,365,920,577,2
Landet20122 589 00051,368,634,167,681,083,466,821,277,1
Landet20132 619 00051,368,533,667,080,783,567,621,777,2
Landet20142 650 00051,368,433,667,580,583,468,221,777,3
Landet20152 587 70449,666,133,661,978,081,866,618,875,0
Landet20162 591 89949,365,633,261,677,981,666,117,674,8
Landet20172 625 55449,666,034,062,778,681,966,317,675,3
Landet20182 681 95650,367,034,763,879,982,567,219,476,2
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Sysselsatte per 100 innbyggere. I alt, 20-66 år og 15-74 år. Valgt region
The chart showing Alle innbyggere series, 20-66 år series, 15-74 år series.
  Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  Valgt region
The chart showing 15-19 series, 20-24 series, 25-39 series, 40-54 series, 55-66 series, 67-74 series.
 
 
 

  Sysselsettingsandel - Kvinner og Menn

 
Tabell 2.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere. Kvinner og menn. Aldersgrupper. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Landet200546,352,964,771,573,079,7
Landet200647,554,366,173,274,381,3
Landet200748,955,667,874,675,382,1
Landet200849,255,768,074,575,682,0
Landet200948,654,266,972,374,880,1
Landet201048,553,866,471,574,479,4
Landet201148,654,166,471,674,679,7
Landet201248,354,265,671,674,379,8
Landet201348,354,265,571,474,579,8
Landet201448,454,265,571,274,779,8
Landet201547,351,963,968,273,076,9
Landet201647,151,463,567,672,976,5
Landet201747,351,863,868,173,277,2
Landet201847,952,864,569,474,078,4
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 
Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 20-66 år. Valgt region
The chart showing Kvinner series, Menn series.
  Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 15-74 år. Valgt region
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 

  Sysselsettingsandel - Innvandrere

 
Tabell 3.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200871,672,464,273,757,3
Landet200969,770,761,771,854,2
Landet201069,170,161,671,653,6
Landet201169,170,162,873,154,1
Landet201268,769,762,872,854,0
Landet201368,669,563,173,054,1
Landet201468,569,463,473,054,5
Landet201568,569,463,473,054,5
Landet201665,666,760,269,751,8
Landet201766,067,061,170,653,1
Landet201867,067,962,771,755,1
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Yrkesdeltakelse for kvinner og menn . Per 100 innbyggere i alderen 15-74 år. Valgt region
The chart showing Innvandrere ialt series, Etnisk norske series.
 
 
Tabell 3.2. Yrkesdeltakelse for menn. Andel sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200874,575,269,377,062,5
Landet200972,473,265,974,458,3
Landet201071,672,465,874,457,4
Landet201171,772,467,676,558,1
Landet201271,672,367,876,258,3
Landet201371,472,167,976,358,2
Landet201471,371,967,976,258,3
Landet201571,371,967,976,258,3
Landet201667,668,563,572,154,1
Landet201768,168,964,472,955,6
Landet201869,370,066,274,058,3
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Menn. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
  Kvinner. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region.
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
 
 
Tabell 3.3. Yrkesdeltakelse for kvinner. Andel sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200868,569,658,769,252,6
Landet200967,068,257,168,350,4
Landet201066,567,857,167,950,2
Landet201166,467,757,668,450,5
Landet201265,767,057,367,950,1
Landet201365,666,957,768,250,3
Landet201465,566,858,368,451,1
Landet201565,566,858,368,451,1
Landet201663,664,956,666,449,7
Landet201763,865,157,567,350,8
Landet201864,565,758,868,652,2
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

   Arbeidsledighet - Månedstall

 
Tabell 4.1. Antall helt arbeidsledige etter måned. Valgt region
2013201420152016201720182019
M0171 52980 10282 57793 28488 23871 84971 148
M0270 01377 86981 53490 90384 80269 78968 302
M0369 96876 92381 01189 33481 32768 83566 258
M0468 65374 62279 63685 47178 21266 79763 340
M0565 53672 49374 99480 34270 92760 00859 813
M0666 57873 45777 31080 96571 48260 73860 093
M0774 58679 64385 36287 73677 43170 55866 337
M0873 49678 92384 70284 66973 91867 08665 061
M0969 52874 13679 62378 51368 87963 47261 314
M1067 99772 11179 97477 82266 01261 53159 549
M1168 23871 00579 15978 15764 21662 43459 457
M1270 34571 73280 84678 55665 37563 4770
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Tabell 4.2. Andel helt arbeidsledige etter måned. 2013-2019. Valgt region. Prosent
2013201420152016201720182019
M012,73,03,03,43,22,62,6
M022,62,93,03,33,12,52,5
M032,62,93,03,32,92,52,4
M042,62,82,93,12,82,42,3
M052,52,72,72,92,62,22,1
M062,52,72,82,92,62,22,1
M072,83,03,13,22,82,52,4
M082,82,93,13,12,72,42,3
M092,62,72,92,82,52,32,2
M102,52,72,92,82,42,22,1
M112,62,62,92,82,32,32,1
M122,62,73,02,82,42,30,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Antall arbeidsledige etter måned. Valgt region
The chart showing 2016 series, 2017 series, 2018 series, 2019 series.
  Andel arbeidsledige. Måned. Prosent. Valgt region
The chart showing 2016 series, 2017 series, 2018 series, 2019 series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Kvinner og Menn

 
Tabell 5.1. Arbeidsledige ialt og kvinner og menn. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall arbeidsledige 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Ialt 
Menn 
Kvinner 
Ialt 
Menn 
Kvinner 
Landet200062 56936 22626 3432,72,92,5
Landet200162 28835 43826 8502,72,82,5
Landet200274 56142 05732 5043,23,43,0
Landet200392 16053 62238 5383,94,33,5
Landet200491 58352 17139 4123,94,23,6
Landet200583 50445 67237 8323,53,63,4
Landet200662 93833 12029 8182,62,62,7
Landet200746 09423 94722 1471,91,91,9
Landet200842 55323 51419 0391,71,81,6
Landet200969 30243 60025 7022,63,12,1
Landet201074 68546 66828 0172,83,32,3
Landet201169 40640 87428 5322,62,92,3
Landet201265 70937 40628 3032,52,72,3
Landet201369 72739 83929 8882,62,82,4
Landet201475 28442 73432 5502,83,02,5
Landet201579 15848 28730 8712,93,32,4
Landet201678 15447 94830 2062,83,32,3
Landet201764 21537 77026 4452,32,62,0
Landet201862 43335 26227 1712,32,42,1
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Andel arbeidsledige kvinner og menn. Valgt region. Prosent
The chart showing Kvinner series, Menn series.
  Antall arbeidsledige kvinner og menn. Valgt region
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Alder

 
Tabell 6.1. Arbeidsledige etter alder. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall arbeidsledige 
Andel arbeidsledige. Prosent 
Ialt 
15-29 år 
30-74 år 
Ialt 
15-29 år 
30-74 år 
Landet200062 56921 27941 2532,73,82,3
Landet200162 28821 28540 9692,73,82,3
Landet200274 56125 30849 2003,24,72,7
Landet200392 16031 09761 0293,95,83,3
Landet200491 58329 80161 7583,95,73,3
Landet200583 50426 83156 6483,55,23,0
Landet200662 93819 52443 3982,63,82,3
Landet200746 09413 81932 2431,92,51,7
Landet200842 55313 27529 2451,72,31,5
Landet200969 30222 85846 4062,63,72,3
Landet201074 68524 62050 0212,84,22,5
Landet201169 40623 73345 6552,63,82,3
Landet201265 70922 57743 1012,53,62,2
Landet201369 72723 86945 8372,63,72,3
Landet201475 28424 75750 4952,83,72,5
Landet201579 15824 39554 7632,93,72,6
Landet201678 15421 87056 2842,83,22,7
Landet201764 21517 06347 1522,32,62,3
Landet201862 43317 76744 6662,32,72,1
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB og NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Andel arbeidsledige etter alder. Valgt region. Prosent
The chart showing 15-29 år series, 30-74 år series.
  Antall arbeidsledige etter alder. Valgt region.
The chart showing 15-29 år series, 30-74 år series.
 
 
 

   Arbeidsledighet - Innvandrere

 
Tabell 7.1. Arbeidsledige etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. Valgt region.
Region/Kommune 
År Kvartal (Ascending)
Antall arbeidsledige etter landbakgrunn 
Andel arbeidsledige etter landbakgrunn. Prosent 
Etnisk norske 
Inn-vandrere ialt 
Vestlige inn-vandrere