KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi legger om til ny 2020-kommunestruktur. Derfor: Sidene kan laste tregt en stund fremover - og i perioder ikke fungere. Beklager
Bedrifter og foretak  > Overlevelse for nyetablerte foetak > Byer
Modulen rangerer landets byer etter nyetablerte foretaks overlevelse i årene etter etablering.
Datagrunnlag: Statistisk sentralbyrås statistikk over nyetablerte foretaks overlevelse og vekst.
Modulen viser antall og andel nyetablerte foretak som fortsatt var i drift - i 1-5 år etter etableringsåret.
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger.
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
  
  Velg Landsdel >>>  

  <<  Velg Landsdel i boksen til venstre for å se byer bare innen valgt landsdel.
     
Tabell 1. Foretak etablert i 2012 etter antall overlevelsesår. Prosent 
Region 
Nyetablerte foretak i alt 
Overlevelse 
1 år (Descending)
2 år 
3 år 
4 år 
5 år 
Risør4566,766,757,851,146,7
Vardø1361,561,546,246,246,2
Farsund8160,555,649,445,739,5
Mandal14456,952,147,941,036,8
Moss31556,550,844,136,532,7
Stjørdal16556,448,541,835,234,5
Alta17856,250,046,639,338,2
Lillesand8456,054,840,534,531,0
Namsos12255,751,645,142,639,3
Elverum15855,745,639,937,333,5
Kongsvinger16955,043,237,330,224,9
Kragerø8055,046,332,526,326,3
Lillehammer24154,846,943,637,333,2
Notodden13054,650,041,535,433,1
Gjøvik29454,450,040,833,331,3
Steinkjer17354,349,739,937,032,4
Sarpsborg47954,352,443,439,735,1
Arendal33053,946,741,833,630,3
Grimstad18653,845,239,839,835,5
Drammen82153,348,440,334,030,8
Fredrikstad74153,347,638,933,628,6
Narvik15152,345,741,138,433,1
Hamar26752,145,340,438,633,7
Skien51451,948,439,533,929,6
Ålesund42151,848,040,936,131,6
Kristiansund19251,047,942,234,432,3
Porsgrunn29550,543,134,228,526,1
Eigersund12550,447,239,233,627,2
Ringerike27450,044,538,035,432,1
Sandnes69349,846,839,135,429,6
Bærum1 45949,746,139,834,629,7
Kristiansand92249,146,637,933,028,1
Hammerfest11048,243,635,529,127,3
Stavanger1 36648,242,536,531,427,4
Haugesund30648,042,237,332,428,8
Molde21747,945,237,831,827,6
Halden24947,841,835,732,127,7
Bergen2 81747,843,635,530,526,2
Bodø38647,445,138,636,332,4
Flekkefjord5747,447,440,435,129,8
Flora7946,841,835,432,930,4
Tromsø63646,144,737,332,928,1
Vadsø3145,245,232,329,022,6
Oslo11 15644,940,633,828,925,1
Trondheim2 06944,841,035,129,926,0
Kongsberg20944,044,538,334,032,1
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel foretak etablert i 2012 overlevd i 1 år. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Foretak etablert 2012 etter antall overlevelsesår. Valgt region. Antall foretak
Region 
Nyetablerte foretak i alt 
Overlevelse 
1 år (Descending)
2 år 
3 år 
4 år 
5 år 
Oslo11 1565 0144 5253 7693 2282 797
Bergen2 8171 3461 2271 000859738
Trondheim2 069927848726618538
Bærum1 459725672581505433
Stavanger1 366658581498429374
Kristiansand922453430349304259
Drammen821438397331279253
Fredrikstad741395353288249212
Sandnes693345324271245205
Tromsø636293284237209179
Skien514267249203174152
Sarpsborg479260251208190168
Ålesund421218202172152133
Bodø386183174149140125
Arendal330178154138111100
Moss315178160139115103
Gjøvik2941601471209892
Porsgrunn2951491271018477
Haugesund3061471291149988
Hamar26713912110810390
Ringerike2741371221049788
Lillehammer2411321131059080
Halden249119104898069
Molde21710498826960
Alta17810089837068
Grimstad18610084747466
Kristiansund1929892816662
Steinkjer1739486696456
Stjørdal1659380695857
Kongsvinger1699373635142
Kongsberg2099293807167
Elverum1588872635953
Mandal1448275695953
Narvik1517969625850
Notodden1307165544643
Namsos1226863555248
Eigersund1256359494234
Hammerfest1105348393230
Farsund814945403732
Lillesand844746342926
Kragerø804437262121
Flora793733282624
Risør453030262321
Flekkefjord572727232017
Vadsø3114141097
Vardø1388666
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel foretak etablert i 2012 overlevd i 5 år. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss